HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
po 21.10.2002 | iDnes

Dukla v Lounech poznala, jak se hraje doma

Házenkáři našli na severu Čech lepší prostředí než v Praze

Pražáky prý nemají nikde rádi. Ale běžte! Házenkářům Dukly se v Lounech tleskalo, i když prohráli. „Myslím, že lounští diváci nás rádi měli,“ pochvaloval si Vladimír Haber, trenér Dukly Praha, své nové „domácí“ publikum. Slavný český klub dlouho trpí nezájmem fanoušků v hlavním městě. Na tři letošní zápasy česko-slovenské interligy se jich sešlo v hale Sparty jen 660, což je průměr 220 lidí na utkání. V obrovském hledišti se ztráceli.

A tak se tým na zkoušku vydal do Loun, kde sehrál parádní bitvu se šampionem z Karviné a nastoupí znovu i v neděli proti Sečovcům.

„Zápasy v Praze? Komorní atmosféra, hrát doma jsme necítili jako výhodu,“ tvrdil Haber. „Až v Lounech jsme snad konečně našli pravé domácí prostředí.“ Navíc podle reprezentanta Filipa Jíchy je pražské publikum až přehnaně kritické. „Co divák, to trenér,“ ušklíbl se.

Blížil se konec prvoligového duelu Louny - Jičín, který střetnutí Dukly předcházel, když se z hlediště za zvuku bubnů ozvalo skandování: „Vítááááme, Duklu!“ Šest stovek diváků malou halu téměř zaplnilo. Pražskému celku vytrvale fandili, nadšeně tleskali, do toho rachot bubnů a trubek.

Ač Dukla podlehla Karviné 33:35, její hráči si vychutnali potlesk a pak běželi kolem hlediště, aby si plácli s fanoušky dlaněmi. „Fantastická atmosféra,“ zářil Jícha. „Před plnou halou se mi hraje o sto procent líp, nemůžu zápas odfláknout. I díky tomu se zlepšuji.“

Bouřlivé prostředí z Jíchy vymačkalo čtrnáct gólů, byl nejlepším střelcem zápasu. „Řada házenkářů ani neumí před prázdným hledištěm hrát, tohle jim pomáhá,“ míní Haber.

Zkouška se podle něj osvědčila. Věří, že funkcionáři Loun a Dukly dohodnou další spolupráci. „Rád bych tady hrál dál,“ vyznal se kouč Haber. Zájezd se klubu vyplatí i finančně, protože výtěžek ze vstupného je vyšší než v Praze.