HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
pá 21.11.2014 | www.chf.cz

Extraliga mužů: Startuje první kolo odvet

O víkendu odstartuje již dvanácté kolo základní části extraligy mužů, které je prvním kolem odvetných duelů. Dokáží vítězové prvního kola obhájit svá vítězství?

V extralize poutá na první pohle pozornost fanoušků především souboj druhého Talentu M.A.T. Plzeň s šestým Baníkem OKD Karviná, které však od sebe v tabulce dělí jen tři body. „Jsem zvědavý na reakci ega u obhájců titulu po prohraném zápase na půdě Frýdku-Místku. Zajímavé to bude v tom, že Plzeň, která neskrývá své ambice na obhajobu titulu, si nemůže dovolit ve vyrovnaném čele tabulky ztrácet a k tomu ještě v domácím prostředí,“ říká házenkářský expert Karel Nocar a na adresu hostů doplňuje: „Karviná určitě přijede urvat body a náboj zápasu dodává i to, že se můžeme těšit na souboj v podobě individuální střelecké odvahy dua hostů Chudoba-Veřmiřovský, kteří jsou první a pátý v pořadí střelců, proti nejlepší defenzivě ligy s Motlíkem v brance.“

Atraktivní podívanou ale slibují i další z utkání dvanáctého kola, které je prvním kolem odvet. Lídr tabulky z Gumáren Zubří bude obhajovat na východě Čech domácí vítězství nad Ronalem Jičín. V prvním kole se Valaši s jičínským výběrem poradili poměrem 24:22 a po víkendové prohře na Dukle se budou chtít vrátit na vítěznou vlnu. To Jičín po těsné výhře nad Karvinou bude taky bojovat o další postup tabulkou směrem vzhůru, a tak lze očekávat v Jičíně v sobotu večer napínavou bitvu.

Jednoznačnou záležitostí by naopak měl být duel mezi Frýdkem-Místkem a Sokolem Přerov. Přerov stále nemá na kontě ani bod a to už se základní část překulila do druhé poloviny. Frýdek naopak „jede“, jeho hráči smetli dvě kola zpátky z palubovky Hranice a v minulém kolem pětibrankovým rozdílem, jak již bylo zmíněno, porazili mistrovskou Plzeň. Ambiciózní a dobře fungující tým by si tak s outsiderem soutěže měl poradit bez větších problémů.

V neděli odpoledne pak příznivci házené mohou zamířit do Zlína, kde nejprve shlédnou od čtyř hodin zápas domácích mužů s Cementem Hranice a následně pak od šesti večer duel zlínských žen a ŠKP Bratislava. Zlín by konečně chtěl začít sbírat body s větší pravidelností než dosud, dá se ale očekávat, že Hranice budou proti. Po náloži ve Frýdku se sice Cementáři oklepali suverénní výhrou nad Přerovem, bod ale nechali v Brně, a tak by vítězství ze Zlína přivezli rádi.

Dvě utkání dvanáctého kola se pak budou dohrávat až příští týden ve středu 26. listopadu. Házenkáře Dukly o víkendu čeká vstup do evropského poháru. V Challenge cupu přivítají hráči Dukly tým HC Pelister 08 Bitola, s nováčkem z Litovle se tak utkají až příští týden a pravděpodobně za poněkud odlišné tabulkové konstelace. Ovšem i tak by vítězství extraligového nováčka nad průběžně třetím celkem tabulky bylo překvapením. Ve stejný den se odehraje i utkání mezi KP Brno a A.S.A. Lovosice. Právě tento duel slibuje po zápase v Plzni asi nejdramatičtější podívanou tohoto kola. Lovcům se na sedmé příčce tabulky nelíbí a Královopolští zaostávají za absolutní špičkou tabulky jen o jediný bod! Kdo si tak svou pozici vylepší a jak bude vypadat tabulka po odehrání kompletního 12. kola bude známo až ve středu.

Program 12. kola extraligy

22.11. 18.00 hodin Ronal Jičín – Gumárny Zubří
23.11. 10.30 hodin Talent M.A.T. Plzeň – Baník OKD Karviná
23.11. 10.30 hodin Sokol Přerov – SKP Frýdek-Místek
23.11. 16.00 hodin HC Zlín – Cement Hranice
26.11. 18.00 hodin Dukla Praha – Tatran Litovel
26.11. 18.00 hodin KP Brno – A.S.A. Lovosice