HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
pá 19.10.2001 | Makůvka

Giganti očima zuberského trenéra

ázenkáři Zubří hráli v sobotu v Interlize ve Frýdku-Místku, ve středu v Karviné. Jejich trenér LUBOMÍR LIBA může dvě nejsilnější mužstva současnosti srovnat.


"Podle domácího měřítka jsou to mančafty velice kvalitní, ale pokud je porovnám dnes, Karviná je lepší," soudí zuberský kouč a přidá konkrétní argumenty. "Mistr je momentálně v laufu, vyhrává jeden zápas za druhým doma i v zahraničí, což zvedlo jeho sebevědomí mnohem výše, než může mít Frýdek-Místek."

Od psychiky Liba přešel ke kvalitě obsazení důležitých postů v sestavách dvou nejsilnějších českých klubů. "Karviná má silnější kádr. Její hra se opírá o lepšího rozehrávače, protože Radčenko je bezpochyby na české házenkářské scéně jednoznačná jednička. Trenér Hargaš má lepší levou spojku, než má trenér Trtík ve Frýdku-Místku, jehož právě tento post trápí. Frýdek má zase kvalitnější pravou spojku, protože Valo, to je obrovská síla."

Zuberský trenér se nakonec zaměřil i na herní projev obou českých gigantů. "Karviná má také o trochu lepší přechod do útoku, což je dílo skvělého Radčenkova myšlení, který v okamžiku přečíslení dokáže volného hráče najít. Rovněž obranu 2 - 4 v současnosti umí Karviná lépe než Frýdek-Místek." Liba si ale nemyslí, že Karviná má titul jistý. "Už poslední utkání v Karviné bylo nesmírně vyrovnané a souboj těchto dvou týmů rozhodne momentální forma a též vývoj zápasu."

Zubří prohrálo ve Frýdku-Místku 23:30 a v Karviné 19:37. Oba duely byly rozhodnuty už na konci prvního poločasu. Mohou tyto dvě jasné porážky negativně ovlivnit výkon valašského týmu v nejbližších utkáních Interligy? "Ne, hráči s nimi počítali. Možná si nevěřili až příliš. Věřím jim. V sobotu Topoľčany porazí," míní Liba.