HCB Karviná
Liga mistrů
po 14.11.2005 | Hansel Radim

HCB Karviná - HC Granitas Kaunas 31:26(12:10)

Vítěznou rozlučku s Ligou mistrů absolvovali házenkáři Karviné. S Granitasem Kaunas si v domácím prostředí poradili po výsledku 31:26 a ve skupině H obsadili třetí nepostupovou příčku za bundesligovým Flensburgem-Handewitt a francouzským vicemistrem z Paříže. S Evropou se však ještě neloučí, protože budou nasazeni do osmifinále Poháru vítězů pohárů.

Trenér Karviné Jiří Kekrt nepovažuje letošní vystoupení v Lize mistrů za neúspěch, mrzí ho však, že se mužstvu nezdařil postup. "Byl v našich silách, ale stejně jako před rokem jsme nezvládli ten jediný rozhodující zápas s Paříží. Ostudu jsme ovšem neudělali. Znovu budujeme nový tým a chybí nám tady typy, jako třeba ještě loni byli Szymanski, Kust anebo Kamil Heinz," citovala Kekrta agentura ČTK.

V posledním utkání Slezané proti litevskému šampionovi velmi dobře začali, ale soupeř se postupně dotáhl a dlouhou dobu zlobil. V závěr už patřil domácím, kteří tak získali ve skupině celkem pět bodů.

"Náš výkon byl sinusoidní, střídali jsme lepší okamžiky s horšími," hodnotil Kekrt zápas. "Rozdíl byl i ve výkonu brankáře. Zatímco v prvním poločase byl Putera doslova neprůstřelný, ve druhé půlce už to bylo slabší. Ale jsem rád, že si dneska zahráli všichni a zvládli to i ti, o kterých jsem ještě před nedávnem tvrdil, že se teprve učí," dodal na margo kvalitního projevu náhradníků.

HCB Karviná - Granitas Kaunas 31:26 (12:10)

Nejvíce branek: Sobol 8/2, Zdráhala 4, Kuzo, Prachař, T. Heinz a Kichner po 3 - Novickis 9/3, Judzaitis 7, Veta 5. Rozhodčí: Poladěnko a Černega (oba Rus.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 600.

Další utkání skupiny H: Paříž Handball - SG Flensburg-Handewitt 33:31 (16:16).