HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
ne 10.10.2004 | Hansel Radim

HCB Karviná - RK Metkovič 30:25(15:11)

Ve svém prvním letošním utkání Ligy Mistrů porazili naši hráči tým RK Metkovič.

Karviná vede v Lize mistrů skupinu.

S jistotou vstoupili házenkáři Karviné do Ligy mistrů. Ve svém úvodním vystoupení si v domácím prostředí poradili s chorvatským celkem RK Metkovič 30:25. Na pořadí skupiny H je po prvním kole příjemný pohled: Moravané vedou před Prešovem a favorizovaným Flensburgem. Obr z bundesligy na Slovensku překvapivě jen remizoval.

Karvinští fandové si mohli v neděli dopoledne dlaně uplácat. Mladý tým pod taktovkou trenéra Jiřího Kekrta při svém pátém pokusu korunovat účinkování v hlavní soutěži Ligy mistrů postupem zkušeně kráčel za důležitým dvoubodovým ziskem. Stejní sokové na sebe shodou okolností narazili už loni, jenže mezitím došlo v obou kádrech k rozsáhlým rošádám - Metkovič opustilo dokonce deset hráčů.

S hráčským exodem se zatím lépe vyrovnávají Moravané. Už od úvodních minut si před televizními kamerami získali uklidňující náskok. "Začátek se nám povedl. To nám samozřejmě v dalším průběhu pomohlo," lebedil si kouč Kekrt. Jeho svěřenci těžili z dobré střelby spojek, vynikali zejména Kust a Horák, jenž se navíc musel vyrovnávat se zvýšeným zájmem chorvatských obranářů. Přesto se prosadil, navíc na sebe poutal pozornost dvou tří protivníků a svým volným spoluhráčům předkládal chutné gólové nabídky.

Dařilo se i křídlům, Laclavik s chutí využíval své rychlosti a mladý levák Sobol kromě nápaditých střeleckých pokusů vyráběl sedmičky pro skoro neomylného exekutora Kusta. Velký rozdíl byl k vidění na brankářském postu. Zatímco duo Putera - Láníček i díky dobře postaveným tyčím přidávali kvalitní defenzívě mužstva potřebný klid, gólmani Metkoviče si vybrali slabý den.

Už během prvního poločasu si Baník užíval pětibrankového vedení, po změně stran se sice chorvatský vicemistr pokoušel o zvrat, v klíčových momentech však doplácel na špatnou koncovku a v závěru už jen korigoval. Karvinští, kteří vedli i o sedm gólů, nakonec snížení Metkoviče trochu litovali. "Skóre může být důležité, takže je škoda, že jsme nevyhráli o více gólů," citoval deník Sport Pavla Horáka.

"Moc jsme o Metkoviči nevěděli a ani během utkání to nebylo snadné. O výhru jsme museli celý zápas tvrdě dřít," upozornil Jiří Kekrt, který už myslel na další zápasy. "Pokud chceme pomýšlet na postup, musíme vyhrávat hlavně doma." Další dva duely Ligy mistrů hraje Baník v Německu a na Slovensku. V sobotu od 15 hodin nastoupí ve Flensburgu.

Ve druhém střetnutí skupiny H to s Prešovem nevypadalo vůbec dobře. Slovenský šampion nezachytil nástup do druhého dějství a německý celek Flensburg-Handewitt, finalista minulého ročníku Ligy mistrů, ve 41. minutě vedl 22:15. Domácím se ale podařila skvělá stíhací jízda a rozehrávač Kukučka zajistil proměněnou sedmičkou v poslední vteřině svému týmu senzační bod.

Baník Karviná - RK Metkovič 30:25 (15:11) Nejvíce branek: Kust 8/4, Laclavík 6, Horák 5, Bednařík, Sobol a Szymanski po 3 - Čupič 6/4, Ostarčevič 5, Raič 4, Čužič a Baltič po 3. Rozhodčí: Hansson, Olsson (oba Švéd.). Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/4. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1300.

Prešov - Flensburg-Handewitt (Něm.) 24:24 (15:16). Nejvíce branek: Antl 8/3, Tabačko a Čorej po 4, Tumidalský 3, Kukučka 3/1 - Stryger 6/1, Klimovec 5, Christiansen 4/1. Rozhodčí: Poladěnko, Černěga (oba Rus.). Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1500.