HCB Karviná
Extraliga
so 5.9.2020 | Martin Ruščin, Deník

Házenkáři Baníku Karviná jdou do boje. Ambice? Ty nejvyšší!

Házenkáři HC Baník Karviná jsou připraveni na novou sezonu, kterou odstartují v neděli 6. září soubojem s Jičínem. Hraje se tradičně od 10.30 hodin v hale házené STaRS.

Ambice mají letos medailové, nahlas to sice neprohlašují, ale jistě budou útočit na další titul. Opravňuje je k tomu jednak tradice, jednak kvalita hráčského materiálu a v neposlední řadě i zkušenosti současného lídra klubu Michala Brůny, jenž se de facto loučí s hráčskou kariérou. „Na hřišti mě už asi neuvidíte,“ připouští předseda Baníku, který mužstvo vede coby hlavní kouč.

Vítěznou jízdu přerušil až účastník Ligy mistrů
Házenkáři se v rámci letní přípravy potkali se silnými polskými kluby, které poráželi, a až na závěr přípravy jim super šňůru utnul pravidelný účastník Ligy mistrů Orlen Wisła Płock.
Baníkovci vzbudili díky svým výborným výkonům proti polským soupeřům v sousední zemi ohlas. Nutno dodat, že polská liga je kvalitnější než česká, o to víc vynikají výkony Karvinských, kteří si o pozornost řekli i u velkoklubu typu Płock, který je nejen sedminásobným mistrem své země, ale hlavně pravidelným účastníkem házenkářské Champions Leauge, přičemž se nedá říct, že by v ní byl do počtu. „Je to klub vysokých kvalit, v posledních letech byl do šestnáctky a proti nám postavil silnou sestavu. Co mi říkal můj někdejší protihráč z polské ligy, nechyběl jim nikdo důležitý,“ přiblížil Michal Brůna.
Tím spíš zaslouží baníkovci uznání, že i nad tak špičkovým týmem 50 minut hrací doby vedli, a teprve v závěru svěřenci španělského kouče Xavi Sabatého duel otočili a vyhráli „jen“ o dvě branky.

Více na stránkách Karvinského deníku