HCB Karviná
Extraliga
čt 15.11.2012 | Týdeník Horník

Házenkáři doma zabrali

Baníkovci přesvědčují, že i s mladým kádrem mohou pomýšlet na proniknutí do elitní šestky.
KARVINÁ – Extraligoví házenkáři HCB OKD Karviná zvládli po reprezentační přestávce jedno z klíčových utkání. V boji o první polovinu tabulky, kterou čeká v příštím roce série zápasů o medaile, uspěli v domácím prostředí před téměř sedmi stovkami diváků nad svým odvěkým rivalem ze Zubří.

„Bylo to klíčové vítězství v boji o horní šestku, nebo alespoň jedno z mnoha, které snad ještě zažijeme,“ usmíval se po utkání jeden z domácích borců Roman Meca.

Karvinští hráči před slušnou návštěvou a zraky Marka Síbrta z PR oddělení společnosti OKD, dlouholetého partnera karvinské házené, předvedli svým věrným fanouškům pestrou a bojovnou házenou. Vložili do hry zápal, obětavost a maximální úsilí, nutné k úspěšnému výsledku.

„Pokud v tomto trendu vydržíme pokračovat, nemám obavy o naše umístění. Mladí kluci neustále dokazují, že v nich dříme velký potenciál, musí jen nabrat zkušenosti z těžkých zápasů,“ byl po utkání spokojen trenér Karviné Daniel Michajlík.

A to mu proti Zubří ještě scházeli dva hráči – Jan Užek a Slavomír Mlotek. „Teprve den před zápasem jsme se dozvěděli, že nemohou hrát. Celý týden jsme se na Zubří připravovali s nimi a pak zjistíme, že zbytečně. Rychle jsme absolvovali jeden trénink bez nich, naštěstí to zbytek týmu zvládl. Klobouk dolů před ním,“ uznal Michajlík, jehož svěřence čeká v neděli stejně důležité utkání v Hranicích.

Baníkovcům se v nových dresech, které od nové sezony zdobí nejen logo OKD, ale i RPG Byty, na venkovních palubovkách příliš nedařilo, takže je načase to změnit. „Na Dukle i v Lovosicích, což jsou nejsilnější soupeři v extralize, jsme odehráli dobré partie. Scházel nám jen slušný výsledek. Všichni jsme odhodlaní změnit tuto skutečnost v Hranicích,“ poznamenal kouč HCB OKD závěrem.