HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
čt 3.11.2011 | Týdeník Horník

Házenkáři dotahují čelo tabulky

KARVINÁ – Víkendové zápasy karvinských fotbalistů i házenkářů pod značkou OKD měly dvě společné věci. Oba celky vyhrály na jihu Čech a oba okupují ve svých tabulkách čtvrté místo s výhledem na špici tabulky. Házenkáři si přivezli z Třeboně povinné vítězství 26:22.

„Asi to tak veřejnost skutečně vnímá. Soupeř je poslední v tabulce, my hrajeme nahoře a chceme se prát o medaile i s takto mladým a zatím nevyzrálým týmem. Ztrátu bodů bychom těžko obhajovali,“ připustil Rastislav Trtík, který tým HCB OKD po třetině základní části dovedl na průběžné čtvrté místo tabulky se ztrátou pouhých tří bodů na to první.

Karvinští házenkáři se navíc po osmi kolech mohou pochlubit nejúspěšnějším útokem, a to už hráli se silnými týmy Plzně, Zubří i pražské Dukly. „Produktivita nás těší. My se snažíme hrát útočně, kombinačně a pohledně, protože to je směr, kterým můžeme přilákat diváky do hal. Na nějakou nudnou údržbu dnešní sportovní fanoušek nepřijde,“ objasňuje trenér Trtík. Toho nyní čekají dva týdny volna kvůli reprezentační přestávce, ale zahálet v nich baníkovci rozhodně nebudou.

„Zapracujeme na fyzičce, ale i psychice. Na té hlavně, protože to je přesně to, co mladý tým potřebuje. Potřebuje si věřit, nebát se, spoléhat na vlastní schopnosti,“ upozorňuje zcela vážně kouč Trtík. Ostatně, v následujících dnech a týdnech to mladý tým HCB OKD může v maximální míře uplatnit. V soubojích s aktuálně třetím Jičínem, loňským vicemistrem Lovosicemi či důraznou Plzní to bude potřeba.

Karviná bude navíc koncem listopadu reprezentovat českou klubovou házenou na pohárové scéně s německým gigantem z Flensburgu. A to bude nějaký bonbonek. Házenkářští fajnšmekři se mají v nejbližší době na co těšit!