HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
st 28.5.2003 | Zdroj: iDnes.cz

Házenkáři hrají o titul z Interligy

Frýdek-Místek a Považská Bystrica se utkají o 100 000 korun. Ve středu se hraje první zápas o celkového vítěze Handball International League. Ve finále jsou národní šampioni Povážská Bystrica a Frýdek-Místek.

Bujaré výbuchy mistrovských oslav ve Frýdku-Místku teprve pomalu doznívají, ovšem klub ještě čeká jeden vrchol sezony. Hraje se pohárově na dva zápasy, začíná se na Slovensku. Odveta bude ve Frýdku-Místku v sobotu od 17.30 hodin. Vítěz získá 100 tisíc korun.

"Tohle finále pro nás není tak významné, jako předešlá bitva o republikový titul, ale chceme ještě trochu pobavit diváky a poděkovat tím za jejich podporu," říká frýdecko-místecký trenér Rastislav Trtík.

"Navíc je možné, že v sobotu budeme hrát naposledy v takovém složení. Je mi jasné, že bude velmi těžké udržet kádr kompletní, byť bych si to osobně velmi přál."

Po zisku mistrovského titulu házenkáři Frýdku-Místku takřka celý týden slavili. Čtyři dny dostali úplné volno, až v pátek se poprvé znovu sešli na hřišti. "Nechtěl jsem brzdit obrovskou euforii a radost, protože byla oprávněná," dodal Trtík.