Extraliga
pá 9.11.2012 | Oldřich Horák - Karvinský deník

Házenkáři postoupili v poháru a v sobotu je čeká Zubří

Karviná – Sobotní odpoledne bude v Karviné patřit házené. Po reprezentační přestávce se zase naplno rozběhne nejvyšší házenkářská soutěž mužů a v rámci 9. kola přivítají hráči karvinského Baníku v tradičním duelu Valachy ze Zubří.

Baníkovci měli ještě delší volno než ostatní celky, protože v posledním extraligovém kole díky lichému počtu účastníků nehráli. „Potrénovali jsme a zajeli si k přípravnému utkání do Zabrze. Někteří hráči doléčovali šrámy," přiblížil náplň přestávky trenér Karviné Daniel Michajlík.

Karvinští odjeli do hornického města Zabrze bez Petrovského, Mlotka, Užka, Valy a brankáře Pyška. V prvním poločase ještě drželi s osmým celkem polské soutěže krok. Po změně stran už se projevila větší zkušenost Poláků, kteří vyhráli 35:23 po poločase 18:13. Branky za HCB stříleli Chudoba 8, Vančo 4, Hardt 3, Krahulec a Dudek po 2, Gelnar, Hanisch, R. a O. Mecovi po 1.

V tomto týdnu sehrál Baník třetí kolo Českého poháru v Kopřivnici s druholigovou Trnávkou. Vyhrál 35:25 po poločase 19:12 a zajistil si podobně jako další extraligové týmy postup do 4. kola (v prvních dvou měl volno).

Sestava HCB OKD: Pyško, Schams – Vala 2, O. Meca 2, Krahulec 3, Hanisch 2, Vančo 6/1,Chudoba 2, Mlotek 3, Jan Užek 2, Petrovský 9/2, Hardt 3, Gelnar 1.

Teď už se baníkovci soustředí na zítřejší souboj se Zubřím, posledním mistrem republiky, který však stejně jako Baník v létě oslabil odchody několika opor. Odešli Malina, Mika, Stržínek, Hanták, Kasal a Pernica. Naproti tomu přišli Večeřa, Kulišťák a Aspridis. Mužstvo má rovněž nového trenéra, kterým je Jiří Mičola.

Zubřané jsou momentálně v tabulce na pátém místě s osmi body, Karviná má o bod méně, takže v případě výhry může své rivaly přeskočit. „Jsme si dobře vědomi důležitosti utkání. Nacvičujeme různé obranné systémy a v útoku i nové kombinace, kterými bychom chtěli soupeře překvapit. Jestli chceme po rozdělení soutěže hrát v první šestce, musíme doma vyhrávat," poznamenal Daniel Michajlík, který by si přál, aby na zápas dorazilo co nejvíce karvinských fanoušků, kteří by svým povzbuzováním vytvořili baníkovcům dostatečnou podporu. Zápas začíná v sobotu 10. listopadu v 18 hodin.