HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
st 18.9.2002 | Zdroj: iDnes.cz

Házenkáři přeložení domluvit nedokázali

Vztahy mezi Karvinou a Frýdkem-Místkem se znovu zhoršily

Vztahy mezi nejlepšími házenkářskými kluby republiky Karvinou a Frýdkem-Místkem se po tolik diskutované volbě reprezentačního kouče znovu a víc ochladily. Karvinští chtěli s Radegastem tuto středu předehrát zápas 13. kola, ale Frýdek-Místek nesouhlasil. Vedení Interligy karvinskou žádost zamítlo. "Hrát se nebude, protože s tím soupeř nesouhlasí," vysvětlil ředitel soutěže Zbyněk Voráč.

Karvinští jsou zaskočeni. S touto variantou nepočítali. "Před sezonou jsme se dohodli, že pokud bude kvůli pohárům potřeba předehrát ligu, budou se tyhle zápasy hrát ve středu," říká vedoucí karvinského mužstva Libor Kulig. "S předstihem jsme vybrali řádný termín. Jestliže teď hrát nejde, tak opravdu nevím, kdy budeme třinácté kolo hrát. Pokud se totiž dostaneme do základní skupiny Ligy mistrů, tak máme volno až 20. prosince."

Proč házenkáři Frýdku-Místku nechtěli hrát? Manažer klubu Jiří Bednárek říká, že jim to nevyhovovalo. Nemyslí si, že to je zbytečné házení klacků pod nohy. "Prostě jsme nesouhlasili. Důvod? Karviná v základní skupině Ligy mistrů ještě není, je tedy předčasné takové předehrávky řešit," reagoval Bednárek.

I kdyby házenkáři Karviné ve druhém kole Ligy mistrů s Povážskou Bystricí (6. října doma a 12. října venku) neuspěli, čeká je Pohár EHF. "A ten se také hraje v termínu třináctého kola, takže to vyjde nastejno," pokrčil rameny Kulig. "Navíc nás mrzí, že jsme se o odmítnutí dozvěděli tak pozdě, teprve dva dny před zápasem. Přitom jsme o přeložení žádali už 5. září. Pro fanoušky je to zbytečná rána pod pás."