HCB Karviná
Evropské poháry
st 14.10.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník

Házenkáři se upínají k domácí odvetě

Karviná - Navázat na výkon ze druhého poločasu – to je jasný úkol pro karvinské házenkáře v odvetě Poháru EHF tuto neděli na domácí palubovce. V prvním utkání 2. kola evropského poháru totiž baníkovci prohráli v rumunské Resitě o osm gólů

Karvinští házenkáři drželi v úvodu střetnutí s domácím favoritem krok. Pak ale začali produkovat velké množství technických chyb, ze kterých soupeř jednoduše skóroval z rychlých protiútoků. „Nehráli jsme v prvním poločase to, co jsme si řekli před zápasem,“ mrzelo trenéra karvinských hráčů Jozefa Hantáka.

Ten svůj tým dobře připravil na postupný útok Rumunů, kteří jsou spíše silově zaměřenými házenkáři, jenže právě nervozita a z ní pramenící odevzdané míče při uspěchané střelbě zapříčinily, že domácí chodili nezvykle do brejků. „Hráči stříleli z nepřipravených pozic a to Rumunům do protiútoků vyloženě nahrávalo,“ konstatoval Hanták.

Ani obrana Karviné nepracovala příliš dobře a v součinnosti s ní se nedařilo ani brankářům. V polovině první půle vedla Resita rozdílem šesti branek a svoje vedení do poločasu navýšila na gólů devět.

Střelecký prapor Baníku držel tou dobou pouze zkušený Ondra Zdráhala, jenž se soupeře nezalekl. Bohužel se k němu nikdo ze spoluhráčů nepřidal. To se povedlo až ve druhé části Petrovskému a Hantákovi mladšímu.

Ve druhé půli změnili Karvinští obranné rozestavení. Trenér Hanták vytušil, že obrana 1-5 s osobním krytím nebezpečného Petrey by na domácí mohla platit a to se do puntíku potvrdilo. Útočné ostří Resity bylo značně otupeno, baníkovci najednou zjišťovali, že dokáží Rumuny přehrávat. „Tady už jsem byl s obrannou prací mužstva velmi spokojen. Tým poctivě bránil, karta se obrátila a technické chyby začal kupit soupeř,“ ocenil zlepšený výkon svých hráčů slovenský stratég.

Karvinští hráči smazali velké brankové manko, dotáhli se na stav 35:29, ale pak je přísnými sedmičkami a vyloučeními trochu zabrzdili oba arbitři. Nakonec Rumuni vyhráli o osm branek, a to je nepříjemný rozdíl. Je však také odpovídající tomu, co se dělo na hřišti? „Zhruba to odpovídá, i když ve druhé části jsme byli lepším týmem a v době, kdy jsme stáhli manko na šest branek, mohli se domácí opřít o menší výpomoc chorvatských rozhodčích. Na to se ale nechceme vymlouvat. Zápas jsme si prohráli v prvním poločase,“ podotkl Hanták.

Karviná první poločas skutečně zaspala, což se na mezinárodním fóru trestá. „V té době nám nefungoval útok. Kromě Zdráhaly se žádné další spojky neprosadily. Za očekáváním zaostal Šulc a také hra křídel byla statická,“ jmenoval jedny z příčin porážky trenér Hanták.

Naopak ke hře ze druhé půle se nyní budou baníkovci upínat. „Pokud navážeme na bojovný a disciplinovaný výkon ze druhé poloviny, pak šanci máme. Gólové manko je velké, ale s pomocí diváků bychom jej mohli vymazat. A když ne, pak chceme alespoň zvítězit,“ vyhlásil cíl do nedělní odvety trenér Jozef Hanták.