HCB Karviná
mládež
čt 28.6.2012 | Týdeník Horník

Házenkáři vybojovali medaili

KARVINÁ – Házenkářské celky mládeže z HCB OKD mají na začátku sezony vždy medailové ambice. Předurčuje je k tomu tradice, nezbytná kvalita zastoupená na tréninkových postech v klubu, ale i výborně nastavené podmínky ke sportovnímu růstu mladých házenkářů, na kterých mají zásluhu partneři klubu, především společnost OKD.

Ani letos nezůstali karvinští mladíci bez medaile z celostátní soutěže. Zasloužili se o ně mladší dorostenci Baníku, kteří vybojovali bronz. V tabulce skončili třetí za Plzní a Kopřivnicí, dalšími giganty v této věkové kategorii. „Spokojenost s umístěním a medailí u nás panuje, ale není nijak přehnaná. Třeba já osobně jsem čekal víc,“ hlásil dlouholetý obětavý trenér mládeže v HCB OKD Petr Laclavik, jinak též zaměstnanec OKD.
„Družstvo na to rozhodně mělo, bohužel nám nevyšly klíčové zápasy s nejsilnějšími týmy,“ litoval Laclavik porážek s Plzní a v Kopřivnici. Příčina? „Nedostatek trénovanosti. Kluci přes zimu až moc marodili a v odvetné části pak nebyli připraveni tak, jak bych si přál,“ objasnil Laclavik. Letos se liga poprvé v historii hrála tak, že se česká a moravská skupina nejvyšší soutěže spojily a vytvořila se celostátní liga.
„O to jsme už dlouho usilovali. V moravské skupině jsme si v minulosti zahráli tak šest těžkých zápasů za sezonu, teď je to daleko víc a žádné utkání není předem dané. I na palubovkách posledních týmů jsme letos museli bojovat na doraz,“ kvitoval Petr Laclavik s povděkem nárůst sportovní kvality v této věkové kategorii.