HCB Karviná
mládež
pá 1.10.2010 | Týdeník Horník

Házenkářské celky HCB OKD Karviná zaznamenaly drtivý úvod ve svých soutěžích

KARVINÁ – Parádně odstartovali sezonu mládežníci házenkářského Baníku OKD Karviná. Klub, který je znám dlouhodobě nejkvalitnější prací s mladými hráči a je přirozenou zásobárnou reprezentací různých věkových kategorií, hraje se svými nejstaršími kategoriemi výhradně nejvyšší soutěže.

Juniorka sice hraje „až“ I. ligu, ale výše pochopitelně nemůže, neboť v extralize působí karvinský A tým. „Juniorka měla na úvod jednoho z nejtěžších soupeřů v lize, a to Bystřici pod Hostýnem. Ta si uchovala kádr, se kterým hrála nedávno i extraligu, takže výhra o devět gólů je jistě cenná,“ rekapituloval šéftrenér Sportovního centra mládeže v karvinském klubu Jaroslav Hudeček vítězství baníkovců.

Mladší dorostenci smetli Zubří 25:19 a potvrdili, že jsou horkými kandidáty na zlato. Co se však nečekalo, bylo drtivé vítězství starších dorostenců, kteří zdolali také Zubří 39:31. Jedním z tahounů a proti Zubří i nejvýraznější oporou týmu byl Tomáš Michalisko, autor devíti gólů. Svůj brankový příděl do sítě Valachů okomentoval stručně. „Šlo to,“ poznamenal.

Trenér Hudeček Michaliska pochválil. „Je to jeden z těch hráčů, kteří házené hodně dávají. Poctivě trénuje a v utkání to pak jde poznat,“ pravil Hudeček. Sám Michalisko připomíná, že stejně jako on chodí před zápasy či tréninkem do posilovny i další hráči.

„Potřebujeme nabrat sílu. Už jsme párkrát nakoukli i do juniorky, která hraje svá utkání proti mužským celkům a tam už je poznat rozdíl hlavně v síle a důrazu,“ objasňuje. Loni měl jeho ročník problémy s tréninkovou docházkou, před letošní sezonou se pak všeobecně předvídá, že starší dorostence Baníku čekají největší problémy s útokem na medaili. „Je fakt, že někteří kluci nedávali házené tolik a šidili to. Někteří už taky skončili. Ale ostatní makají dál, osobně si myslím, že o medaile hrát budeme,“ míní spojka HCB OKD.

První krok už jeho tým udělal. Vyházel z palubovky dravé Zubřany. „Ta rivalita mezi oběma kluby je už daná, oni nás vždycky chtějí porazit. My jsme ale byli na zápas lépe připraveni. Hrálo se nám dobře, měl jsem ze zápasu příjemný pocit,“ podotkl Michalisko. Aby ne, když zatížil konto Zubří devíti trefami. Rozumí si v týmu při kombinaci s některým ze spoluhráčů nejvíce? „Já si rozumím se všemi,“ zasmál se závěrem další z nepřeberné líhně mladých talentů karvinského klubu.