HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
ne 10.2.2002 | Michal Berg

Ivan Hargaš: Respekt nám pomohl

Zejména s prvním poločasem byl po zápase Karviná - Sečovce spokojen domácí trenér Ivan Hargaš. Po přestávce jej rozladily výkony mladíků, kteří dostali v zelenočerném dresu příležitost. Hostující trenér Martin Gregor kroutil hlavou nad přílišným respektem ze soupeře, se kterým jeho svěřenci do zápasu nastoupili.

"Hráči měli tak velký respekt, že si nemohli pořádně přihrát," začal hostující trenér. "Nedařila se nám hra střední spojky a kupili jsme chybu za chybou. Toho dokázal silný soupeř samozřejmě využít." Martin Gregor se podivoval hlavně nad samotnými hráči: "Seman, Servátka, Petrišák, to jsou všechno třicátníci, dobří hráči. Ale když je srovnáte s hráči Karviné, tak je to něco jiného. Blahopřeji Ivanovi, že může trénovat takové hráče. My hrajeme s tím, co máme."

O respektu mluvil i Ivan Hargaš: "My jsme po dlouhé přestávce nastoupili s respektem ze soupeře, vždyť je to loňský slovenský mistr. To se nám vyplatilo, hráči hráli pozorně a plnili taktické pokyny. Do stavu 19:3, to byla nějaká třiadvacátá minuta, to byl výkon, jaký bych si od svých hráčů představoval."

Padla také otázka, jak moc pomohlo odložení zápasu v Plzni. "Určitě nám to pomohlo, mohli jsme se zaměřit na regeneraci síly a rychlosti. Mnoho našich hráčů, i z dorostu, nemělo zimní přípravu, a tak i nadále budeme na regeneraci klást důraz. Později přijde i herní trénink."

Výborný výkon podali zejména hráči, kteří na evropském šampionátu chyběli, samozřejmě s výjimkou Martina Galii. Ivan Hargaš s tím před zápasem údajně počítal: "Mohli v klidu trénovat, počítal jsme s tím, že by se měli prosazovat. Luděk Drobek hrál velmi dobře, ale myslím, že směrem k play-off bude moci hrát ještě lépe."

Mladí hráči, kteří dostali příležitost, se prosadit nedokázali. Horáka a Bednaříka po několika minutách nahradili zase zkušení hráči. "O místo se pořádně neporvali, pod vlivem vysokého náskoku nehráli dobře. Jiná je samozřejmě situace s Kamilem Heinzem, který je už déle v krizi a budeme s ním muset pracovat," zakončil hodnocení zápasu trenér Ivan Hargaš.