HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
út 25.6.2002 | Libor Kulig

Jak v evropských pohárech

I v letošní sezóně se karvinský fanda může těšit na soupeře v Lize mistrů

Termín pro přihlášení do evropských pohárů byl stanoven EHF do 10.června 2002. Karviná i přes to, že není ještě ani dnes jisté v jakém složení bude v příští sezóně hrát, se do Ligy mistrů přihlásila. Dva roky účinkování v této nejprestižnější soutěži v házené v Evropě ukázaly, že Karviná má na to aby se výrazně prosadila mezi evropskou špičku v klubové házené. Podmínkou je ale nejen herně, ale i ekonomicky silný klub. A právě v těchto dnech vrcholí jednání manažera Karviné Ing.Pelecha o nové sezóně s partnery klubu a také s hráči. Vše by se mělo rozhodnout do konce června, protože už 8.července začíná příprava na novou sezónu a trenér Hargaš by jistě rád oz začátku přípravy pracoval s kompletním kádrem a bude chtít jistě připravit tento kádr kvalitně nejen na HILku, ale i na Ligu mistrů.

Karviná svým výborným účinkováním v Lize mistrů dosáhla výrazného posunu v této soutěži co se týče hodnocení národů. V současné chvíli jsme na 16. místě v Evropě, ale vzhledem k tomu, že Německo jako vítěz Ligy mistrů bude mít v této soutěži kluby dva, s největší pravděpodobností budeme muset opět hrát i první kolo této soutěže. Pouze v případě, že by se některý z těchto států, které jsou nyní před námi do této soutěže nepřihlásil, je možné se by se nám první kolo vyhlo. Ale to je málo pravděpodobné. Losování prvního kola Ligy mistrů proběhne ve Vídni 16.července 2002 a již nyní se na tento los docela těšíme. Zápasy prvního kola jsou pak na pořadu 7./8.9. a 14./15.9.2002.

Je však velice smutné, že jsme zůstali za Českou republiku v evropských pohárech opět sami. Frýdek-Místek nevyužil možnosti výběru ze dvou pohárů (PVP a EHF) a nakonec se nepřihlásil ani do jednoho. Je to velká škoda,protože i když zatím F.Místek nedosáhl v evropských pohárech výraznějšího úspěchu, každá taková účast je velkou zkušeností nejen pro hráče ale i pro celý klub. Vždyť Karviná hraje bez přestávky evropské poháry již patnáct sezón a teprve posledních pět let dosahuje výraznějších úspěchů. Evrposké poháry jsou vždy běh na dlouhé tratě a jen ten dobrý vytrvá a dočká se úspěchu. Dle mých informací se do evropského poháru nepřihlásil ani Allrisk Praha. Doufejme, že funkcionáři těchto klubů si brzo uvědomí, že hrát si házenou pro uspokojení jen na českém písečku je málo. Ale pro letošní sezónu je již pozdě. Snad příští rok jim to dojde.

Přejme si jen aby Karviná zvládla celý ten rej před novou sezónou a věřím, že opět v Karviné uvidíme kvalitní utkání a plnou halu vynikajících fanoušků.