HCB Karviná
Ostatní
út 7.3.2023 | Redakce

Jsme mezi oceněnými sportovci města Karviná

V pondělí 6.3.2023 proběhl jako každoročně slavnostní večer s oceňováním sportovců našeho města. A jako každý rok mezi nominovanými a oceněnými nechyběli naši borci.


Mezi jednotlivci byli oceněni naši mládežničtí reprezentanti Ondřej Palička a Kristián Galia, mezi nejlepšími trenéry roku byl také lodivod našeho A týmu Michal Brůna a samozřejmě nemohl chybět ani samotný A tým mužů, mezi oceněnými družstvy.

Kompletní výsledky ankety:

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC ROKU 2022 – Karviná

Kategorie jednotlivci:

Ondřej Palička - HCB Karviná

dorostenecký reprezentant ČR

Kristián Galia - HCB Karviná

juniorský reprezentant

Nela Hajdušíková - Kosatky Karviná

Mistrovství ČR v plavání staršího žactva 100m znak - 3. místo, 200m znak – 4. místo, Olympiáda dětí a mládeže 100m znak - 3. místo, 200m znak - 1. místo


Sára Martynková - Kosatky Karviná

Pohár ČR v plavání 11-letého žactva – oblast Morava 50m volný způsob – 1. místo, 200m volný způsob – 4. místo, 200m polohový závod – 4. místo


Patrik Parchanski - TJ Baník Karviná

1. místo na Mistrovství ČR v boxu školní mládeže, účast 120 boxerů, vítěz tří turnajů, člen sportovního centra mládeže, člen reprezentace ČR, váhová kategorie do 57 kg


Břetislav Piekar - TJ Baník Karviná

2. místo na Mistrovství ČR v boxu školní mládeže, vítěz dvou turnajů, člen sportovního centra


Johana Bierská - TJ Jäkl Karviná

Pravidelně reprezentuje město Karviná na nejvyšších atletických soutěžích jednotlivců i družstev v ČR a patří mezi republikovou špičku v bězích od 800 do 3000 m. V roce 2022 dosáhla svých nejlepších umístění na Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii juniorek, a to 6.a 7. místo.


Eliška Adamovská - TJ Baník Karviná

Úspěšně reprezentuje město Karviná v kategorii ženy ve sportovním lezení. Na Mistrovství Evropy 2022 získala páté, 5. místo na Mistrovství Evropy v Mnichově, boulder + obtížnost.


Mariana Janošová - TJ Baník Karviná

Úspěšně reprezentuje město Karviná v kategorii dívek do 16 let. 1. místo, Mistrovství ČR mládeže 2022, obtížnost, 2. místo, Mistrovství ČR mládeže 2022, boulder, 10. místo, Mistrovství Evropy mládeže 2022, obtížnost, 23. místo, Mistrovství světa mládeže 2022 obtížnost, USA.


Barbora Švaňová - TJ SŠTaS Karviná (SŠTaS - střední škola techniky a služeb)

Členka oddílu, která teprve prvním rokem po přestupu z kategorie dorostenek soutěžila v kategorii juniorky. Absolutní mistryně České republiky v silovém trojboji v kategorii juniorky, Mistryně ČR v silovém trojboji v kategorii juniorky do 63 kg, držitelka českého rekordu v dřepu 152,5 kg.


Karel Tokár - TJ SŠTaS Karviná

1. místo Mistrovství ČR v disciplíně Freestyle street workout


Matouš Folwarczný - ŠSK Karate Karviná

V současné chvíli se jedná o nejlepšího závodníka oddílu karate, Matouš dlouhodobě podává kvalitní výkony nejen na republikové úrovni. Je členem skupiny talentované mládeže, akademie karate a výběru kraje s přesahem do reprezentace, účastní se tréninkových kempů reprezentace ČR. Mistrovství ČR Shotokan, České Budějovice - 3. místo - kumite starší žáci do 50 kg, 3. místo - kata starší žáci, MS karate Shotokan, Pardubice, ČR 2. místo - kumite do 56 kg kategorie Shobu sanbon, 3. místo - kumite do 56 kg Shobu ippon, MS IKU Caorle 3. místo - kumite starší žáci do 54 kg.


Hynek Hollein - ŠSK Karate Karviná

V současné chvíli se jedná o jednoho z nejlepších závodníků oddílu karate, Hynek taktéž dlouhodobě podává kvalitní výkony nejen na republikové úrovni, získává medaile z Mistrovství ČR, ale i Mistrovství světa. Je členem skupiny talentované mládeže, akademie karate a výběru kraje s přesahem do reprezentace. MS karate Shotokan, Pardubice, ČR - 3. místo - Kumite tým starší žáci, 5. místo .- kumite nad 70 kg Shobu, Mistrovství ČR goju-ryu, Brno 3. místo - kumite dorostenci nad 70 kg, Mistrovství ČR WKF, Prostějov 3. místo - kumite dorostenci nad 70 kg.


Mariana Feifičová - ŠSK Karate Karviná

Mladá a nadějná závodnice, která vybojovala dvě republikové medaile v karate začátečníků v disciplínách kata i kumite. Mistrovství ČR beginner, Dolní Břežany 3. místo - kumite beginner, 3. místo - kata beginner, Mistrovství ČR Shotokan, České Budějovice, 1. místo - kumite starší žáci do 55 kg.


Pavel Kačor - MFK Karviná

hráč družstva U17 + U19

Jan Hlobil - MFK Karviná

hráč U13


Patricie Škorpíková – Hokejbalový klub Karviná

Reprezentantka ČR – účast na MS 2022 v Lavalu v Kanadě – ženy získaly stříbrné medaile


Klára Seroiszková – Hokejbalový klub Karviná

Reprezentantka ČR – účast na MS 2022 v Lavalu v Kanadě – ženy získaly stříbrné medaile.Zároveň reprezentantka hokejového družstva žen ČR – účast na Mistrovství světa v ledním hokeji 2022 v Dánsku, kde ženy získaly bronz.


První tři jednotlivci:

3. Josef Slepčík - TJ Baník Karviná

1.místo na Mistrovství ČR v boxu juniorů, nyní čtyřnásobný mistr ČR, 3. místo Mistrovství Evropy, člen sportovního centra mládeže, člen reprezentace ČR, váhová kategorie do 54 kg


2. Petr Krajč - Střelecký klub Kovona Karviná

Je nadaným sportovním střelcem zejména v tzv. rychlých pistolových disciplínách, v roce 2022 se stal pětinásobným mistrem ČR, jak v kulových tak vzduchových disciplínách, jako reprezentant ČR se účastnil světového poháru juniorů a mistrovství Evropy v Polsku.


1. Markéta Janošová - TJ Baník Karviná

Úspěšně reprezentuje město Karviná v kategorii dívek do 20 let a kategorii žen ve sportovním lezení. Na Mistrovství světa mládeže v Dallasu skončila pátá v lezení na obtížnost. Na Evropském poháru mládeže 2022 v rakouském Dornbirnu skončila ve stejné disciplíně třetí.


Kategorie trenér:


Michal Brůna - HCB Karviná

Trenér A mužstva házené - Mistr České republiky, 1. místo v extralize mužů sezona 2021/2022, semifinalista Českého poháru, osmifinalista Evropského poháru 2021/2022.

Pavel Bednář - TJ Baník Karviná

Úspěšný trenér boxu, věnuje se především výchově mládeže, spoluorganizátor Mistrovství ČR školní mládeže 2022 v Karviné.


Karel Štefánik - TJ Baník Karviná

Dlouholetá práce s mládeží, nejen dlouholetá práce s mládeží jako trenér, ale i závodník, předseda a lídr celého oddílu JUDO Baník Karviná, který velmi dobře funguje pod jeho vedením. Největší poděkování a zasloužený obdiv mu patří za organizaci Velké ceny našeho města, která se i na mezinárodním poli judistů dostává do podvědomí přátelských oddílů, nejen soutěž, ale i KARVINÁ jako město.


Tomáš Adamec - ŠSK Karate Karviná

Trenér Tomáš Adamec je člověk, který má velmi vstřícný vztah ke sportu a výchově mládeže. Svým chováním, obětavostí a jednáním (nejen na trénincích) je pro naše mladé cvičence velkým vzorem. Společně s dalšími trenéry se podílí na největších úspěších, kterých klub v průběhu závodní sezóny 2022 dosáhl. Stojí za ziskem pěti medailí na Mistrovství světa asociace Shotokan a šestnáct medailí z Mistrovství ČR.


Osobnost sportu:

Bronislav Szuścik - TJ Baník Karviná

Trenér juda - dlouholetá úspěšná práce s mládeží


Kategorie družstva:


HCB Karviná - muži

Mistr České republiky, 1. místo v extralize mužů sezona 2021/2022, semifinalista Českého poháru, osmifinalista Evropského poháru 2021/2022.

Petr Mokroš– hráč A týmu mužů, reprezentant ČR

Jan Užek - hráč A týmu mužů, reprezentant ČR

Václav Franc - hráč A týmu mužů, reprezentant ČR

Dominik Solák - hráč A týmu mužů, reprezentant ČR

Matěj Nantl - hráč A týmu mužů, reprezentant ČR

Petr Široký - hráč A týmu mužů, juniorský reprezentant ČR

Denis Harabiš - hráč A týmu mužů, reprezentant ČR

Matěj Brychlec - hráč A týmu mužů, juniorský reprezentant ČR

Jan Sobol - hráč A týmu mužů, reprezentant ČR


HC Falcons Sokol Karviná

V sezoně 2021/22 dosáhly ženy – hokejistky HC Falcons Sokol KARVINÁ na 2. místo v extralize ČR, neboli jsou 2. nejlepším týmem v ČR. MFK Karviná U19 - pod vedením trenéra Petra Gibaly, cenu převezmou zástupci týmu 4. místo v 1. celostátní dorostenecké lize


foto: fb Karviná ŽIJE