po 26.1.2004 | Hansel Radim

Karviná vyhrála turnaj v Rakousku

Vedoucí celek interligy si zpestřil přípravu kvalitně obsazeným turnajem v rakouském Gänsersdorfu, na kterém se představil účastník Champions League Pick Szeged. Karviná, bez reprezentujících juniorů a s dorostenci v sestavě, dokázala turnaj vyhrát. Nejlepším hráčem a střelcem turnaje se stal dvacetiletý Ondřej Zdráhala.

Karviná odcestovala do Rakouska se čtrnácti hráči. Pět hráčů základního kádru doplnili dorostenci. Trenér Kekrt nemohl počítat s juniory, kteří jsou na reprezentační akci, a se čtyřmi zraněnými hráči. Kamil Heinz, Petr Kust, Tomáš Laclavik a René Vašek teprve začínají s tréninkem. "Není to ideální. Na základní část nebudou připraveni dle našich představ. Snažíme se, aby se dostali do plné formy v průběhu základní části," uvedl ke stavu čtyř zraněných hráčů trenér Jiří Kekrt. Trenér Kekrt se vyjádřil i k odchodu několika opor: "Každý hráč je nahraditelný. Stalo se to faktem, i když nemilým. Budeme se s tím muset vyrovnat," uvedl Jiří Kekrt.

Turnaj v Rakousku
Turnaj byl rozlosován do dvou skupin. Karviná byla ve skupině s reprezentací Polska do devatenácti let a Trnavou, devátým celkem interligy. Ve druhé skupině byl maďarský Pick Szeged, nováček rakouské ligy Gänsersdorf a reprezentace Rakouska do jednadvaceti let. Původně ohlášený rumunský tým Baia se bez omluvy nedostavil. Pick Szeged nastoupil na turnaji bez čtyř hráčů základní sestavy, kteří se připravují s reprezentací na nadcházející Mistrovství Evropy ve Slovinsku. Karviná původně usilovala o přesun do druhé skupiny, ale vedení turnaje to zamítlo. Vedení turnaje nechtělo mít oba účastníky Champions League v jedné skupině. Turnaj se nehrál na dva třicetiminutové poločasy – poločas trval pouze dvacet minut.

Základní skupina V prvním zápase porazila Karviná polskou reprezentaci 28:20. Ve druhém zápase nastoupil Baník proti Trnavě – utkání skončilo remízou 17:17 a severomoravský klub postoupil do semifinálových bojů z prvního místa.

Semifinále a finále V semifinále porazili svěřenci trenéra Kekrta Gänsersdorf 24:21 a postoupili do finále, které se hrálo už klasickým způsobem na dva třicetiminutové poločasy. V něm se Karviná utkala dle předpokladů s Pickem Szegedem. Zápas skončil výhrou českého celku 26:24, když už po poločase si Karviná vypracovala šestibrankový náskok (16:10). V utkání se dařilo jednadvacetiletému Pavlu Horákovi, který dal dvanáct branek.

Nejlepší hráči turnaje Nejlepším střelcem turnaje se stal hráč Baníku, Ondřej Zdráhala, který dal 29 branek. Zdráhala byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje! Druhý nejlepším střelcem turnaje v Rakousku se stal Pavel Horák, který vsítil 28 branek.