HCB Karviná
klubové informace
čt 9.6.2022 | Redakce

Klub uspořádal tiskovou konferenci

Ve středu 8. 6. 2022 uspořádal klub HCB Karviná v prostorách Zámečku Petrovice tiskovou konferenci. Úvodem dostali slovo zástupci města Karviná, které je právě spolu se Zámečkem Petrovice významným sponzorem klubu. Od primátora Ing. Jana Wolfa zazněla slova poděkování za skvělou sezónu, zisk titulu a tím za výbornou prezentaci města. K němu se svými slovy přidali i přítomní náměstci Mgr. Andrzej Bizoń a pan Vladimír Kolek, který tlumočil hráčům i poděkování hráčům za výkony v celé sezóně od fanoušků, se kterými se na utkáních potkává.

Vedení klubu poté ústy manažera Marka Michaliska a Michala Brůny, prezidenta a trenéra v jedné osobě, prezentovalo jednak potěšení nad minulou sezónou, tak své představy a vize před sezónou novou. A ta je teď už z jejich pohledu vlastně důležitější než sezóna minulá.

Vzhledem k tomu, že v kádru nastane opravdu velký posun směrem ven z klubu, nebude situace při obhajobě titulu vůbec jednoduchá. K dříve oznámenému odchodu Vojty Patzla di druhé Bundesligy a ukončení aktivní hráčské kariéry Honzy Sobola přibývají totiž další odchody. Skončit se rozhodl i „Nemo“, dnes už vlastně legenda klubu, který u nás působil celkem sedm sezón a vždy byl ve finále a pětkrát z toho byl titul mistra. Své rozhodnutí oznámil krátce po posledním finálovém utkání. O svém dalším působení nemá jasno, nicméně se rozhodl dále aktivně v brance nepokračovat.

Skončit se rozhodl i Kosta Petrović - ten z rodinných důvodů i když měl ještě roční smlouvu v Karviné. V klubu bude končit i Slávek Mlotek, který ještě nemá o svém dalším působišti jasno, dále odchází Nicolas Noworyta, který se na hostování v Hranicích velmi vyhrál, výkonnostně šel nahoru a teď podepsal smlouvu s Frýdkem Místkem. S ním byl na hostování v Hranicích i Artur Urbański, na něm ale hostování tak pozitivní efekt nemělo, požádal o ukončení smlouvy a vrací se do Polska. Posledním odcházejícím hráčem je Miroslav Halama, který odchází na hostování, nicméně klub ještě není úplně jasný. Poslední odchodem je Jiří Tabara, který se rozhodl také skončit. Ke svému působení ve funkci vedoucího družstva byl i třetím gólmanem a tak se vlastně i jeho odchod týká kádru.

O příchodech zatím trenér Brůna hovořit nechtě, spousta jednání ještě není ukončeno. Na dotazy novinářů tak aspoň oznámil příchody z dorostu do týmu mužů. S A týmem začnou trénovat křídelník Michal Folwarczný, spojka Matěj Pelák a brankář Matěj Brychlec, který bude brankářskou trojkou,

Dalším bodem tiskové konference bylo představení projektu „Společně z ulice na palubovku“, který prezentoval Václav Franc, trenér mládeže.

„S klukama jsme se rozhodli, že vezmeme pod svá křídla deset malých, pohybově nadaných dětí ze sociálně slabších rodin a ukážeme jim, že házená v Karviné, je životní styl. Kromě trénování házené, jim ukazujeme, jak spolu držíme jako tým na hřišti i mimo něj. Část našich extraligových hráčů jsou odchovanci karvinského klubu a společně máme potřebu vrátit naším malým talentům to, co kdysi někdo vložil do nás. V zahraničí je zcela běžné, že se extraligoví hráči věnují dětem a mládeži, zejména těm, kteří nemají doma silné ekonomické zázemí. S dětmi často probíráme záležitosti z rodiny, nebo ze školy. Naším cílem je, aby tato děcka neskončila na ulici a nechytla se party, která se toulá sídlištěm. Snažíme se, aby pochopili, že režim tréninků, zápasů, odpovědnosti za výsledky ve škole jsou do budoucna lepším vkladem a mohou vše zúročit třeba tím, že si taky v budoucnu zahrají špičkovou házenou v zahraničí a získají mistrovský titul pro Karvinou. Mám velkou radost, že jsme pro tento projekt získali partnera, Nadaci ČEZ a budeme moc rádi, když se připojí další partneři.“ říká Václav Franc, šéftrenér mládeže HCB Karviná a reprezentant ČR v házené mužů.

Fotogalerie