HCB Karviná
Reprezentace
út 9.9.2008 | Ivo Dudek

Kvalifikace na Euro 2010 se blíží!

zdroj: http://x.chf.cz
Již jen necelé dva měsíce zbývají do prvních utkání kvalifikace na ME mužů 2010, které hostí Rakousko. Ta se bude jako první v historii hrát novým systémem po vzoru fotbalových kvalifikací, tj. systémem skupin.

Kvalifikační skupiny jsou již delší dobu rozlosovány a čeští házenkáři byli zařazeni do skupiny číslo 6. Los jim v ní přiřadil soupeře z Portugalska, Lotyšska, Lucemburska a především nového olympijského vítěze Francii!
Na ME se účastní celkem 16 celků, přičemž dvě místa jsou již dopředu obsazena. Jistotu účasti má poslední Mistr Evropy z Norska Dánsko a Rakousko jako pořadatel šampionátu. O zbývajících 14 míst bude bojovat 37 národních týmů.
Ty byly 18. dubna rozděleny do sedmi skupin, dvě z nich mají šest členů, pět dalších je po pěti týmech. Na ME, které se koná 19. -31. ledna postupují vždy nejlepší dva celky z každé kvalifikační skupiny.

Kvalifikační skupiny:

Skupina 1: Polsko, Švédsko, Rumunsko, Černá Hora, Turecko, Gruzie.
Skupina 2: Rusko, Srbsko, Švýcarsko, Bosna a Hercegovina, Itálie, Faerské ostrovy.
Skupina 3: Island, Norsko, Makedonie, Estonsko, Belgie, Moldavsko.
Skupina 4: Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko, Řecko, Finsko.
Skupina 5: Německo, Slovinsko, Bělorusko, Izrael, Bulharsko.
Skupina 6: Francie, Česko, Portugalsko, Lotyšsko, Lucembursko.
Skupina 7: Španělsko, Ukrajina, Litva, Nizozemsko, Kypr.

Na naše házenkáře tedy čeká dohromady osm utkání, čtyři uvidí diváci v České republice. Potvrzena zatím byla dvě místa zápasů, přičemž druhé utkání kvalifikace, ve kterém přivítáme novopečeného vítěze Olympijských her v Pekingu Francii, uvidí Brno.

Jeden z nejlepších týmů světa si zaslouží to nejlepší, co můžeme nabídnout a proto se pro všechny házenkářské příznivce chystá velkolepá akce. Všichni z vás si jistě pamatují na kvalifikační zápasy, které v předchozích letech Brno hostilo a naší snahou bude vytvořit našim házenkářům v tomto důležitém utkání tu nejlepší atmosféru. Můžete se tedy těšit na ojedinělou akci o které vám přineseme samostatný článek na stránkách českého svazu házené v nejbližších dnech. Jeho součástí bude také informace o předprodeji a doprovodných akcích.

Rozpis utkání našeho týmu

29. října 20:00 Lotyšsko – Česko
2. listopadu 14:30 Česko – Francie (Brno)
27. listopadu 20:15 Lucembursko – Česko
30. listopadu 14:30 Česko – Lucembursko (Lovosice)
10. června 18:00 Česko – Portugalsko
14. června Francie – Česko
17. června 18:00 Česko – Lotyšsko
20. června Portugalsko – Česko