HCB Karviná
Český pohár
čt 21.10.2021 | Redakce

Los Českého poháru mužů

Osmičku dvojic pro čtvrté kolo Českého poháru mužů rozlosovali 21. října v sídle sekretariátu zástupci Českého svazu házené v čele s prezidentem ČSH Ondřejem Zdráhalou. Fanoušci se můžou těšit na atraktivní reprízu nedávného extraligového šlágru mezi Zubřím a Karvinou, ale i na souboje prvoligových a dokonce i druholigových týmů s extraligovými favority.

Ve 3. kole Českého poháru vyřadili házenkáři Vsetína tým Frýdku-Místku, který je tak jediným z extraligových výběrů, jenž nezasáhne do osmifinálových bojů Českého poháru. Vsetínské házenkáře teď čeká další výzva. V domácím zápase uvítají lovosické Lovce a zabojují o další velecenný skalp. Prvoligové Hustopeče prošly do osmifinále přes Kuřim, teď mají před sebou duel s nedalekým Královým Polem. Třetí z prvoligových zástupců Handball Zlín po postupu z regionálního derby s Napajedly uvítá úřadujícího mistra z Plzně.

Zástupci z druholigové soutěže Liberec Handball a Sokol Šťáhlavy, kteří ve třetím kole porazili prvoligové soupeře Chodov a Dvůr Králové, se utkají s výběry Hranic a Dukly Praha.

Zbývající osmifinálové dvojice pak tvoří na obou stranách extraligové týmy. Chystá se tak měření mezi Novým Veselím a Jičínem, Kopřivnice uvítá Maloměřice a vedoucí tým Extraligy – HCB Karviná – zavítá v repríze atraktivního zápasu 5. kola do Zubří.

Osmifinále Českého poháru mužů je plánováno na termín 10. listopadu 2021, dohodnuté časy případně termíny předehrávek budou zveřejněny 28. října 2021. Čtvrtfinálové kolo je pak naplánováno na 17. listopadu 2021.