HCB Karviná
Rozhovory
čt 4.5.2023 | Ivo Dudek

Michal Brůna: „Vidím odhodlání mého týmu se o titul porvat“

Start finále Chance Extraligy 2022-23 je už opravdu za dveřmi. V neděli 7.5.2023 v 19:00 hodin odstartuje v Plzní před televizními kamerami stanice ČT sport první utkání. Ještě před startem finálových duelů jsme si popovídali s trenérem Michalem Brůnou.

Po páté v řadě je před námi finálová série s Plzní. Na cestě do finále jsme ale museli projít přes silné Lovosice. Můžete se ještě poohlédnout za touto semifinálovou sérií?

Lovosice odehrály velmi dobrou základní část a skončily před námi na druhém místě s výhodou případného rozhodujícího zápasu doma. Hodně se o nich mluvilo jako o adeptovi na titul. My už jsme delší dobu tušili, že na ně zřejmě narazíme v semifinále. Myslím, že jsme celou sérii odehráli vyrovnaně, až na náš black-out v koncovce prvního zápasu v Lovosicích. Bylo to pro nás malé finále o všechno. Musím uznat, že naši hráči tuto sérii odehráli s velkou motivací a hlavně koncentrací, neboť Lovosice na nás zkoušely tři různé druhy obran od 0:6, přes vysouvání krajní spojky do 1:5, až po otevřenou obranu 2:4, se kterými jsme si nakonec dokázali poradit a vyřadili tak favorizované Lovosice z boje o titul.

Karvinští hráči v národním týmu pomohli reprezentaci k postupu na Euro. V jakém stavu se vrátili a jak je na tom zdravotně zbytek týmu?

Po nedělním zápase s Izraeli a loučením se karvinské a reprezentační legendy Martina Galii s národním týmem, se v pondělí znovu připojili ke zbytku družstva. Naštěstí se neopakovalo vyřazení Soláka po srazu národního týmu jako minule. Solák s Patzlem absolvovali dva dny trénink s lehčím zatížením a od středy se už plně zapojili k ostatním. Zdravotní stav celého týmu až na některá drobná zranění je dobrý.

Jak na tom je Talent Plzeň herně a kde vidíte favorita série?

Plzeň odehrála suverénní základní část. V součtu s finálovým utkáním Českého poháru nás dokázala třikrát za sebou porazit. Odborná veřejnost a bookmakeři staví Plzeň do pozice jasného favorita, protože celou sezónu odehrála až strojově, bez nějakého vážného výpadku formy a zaslouženě skončila na prvním místě po základní části. Jejich hráči jsou v dobré herní pohodě a my se budeme chtít soustředit na Nejdla, Stehlíka, Režnického, vycházející hvězdu Bláhu, ale hlavně na Doudu, který je podle mě v nejlepší formě od té doby, co přestoupil do Plzně. I přesto všechno vidím odhodlání mého týmu se o to porvat. Hráči si jsou moc dobře vědomí, že jediná šance, jak se zapsat do historie našeho klubu, je znovu Titul.

Rozpis finálové série:

1. zápas: neděle 7. 5. Talent tým Plzeňského kraje – HCB Karviná (19:00) na ČT sport

2. zápas: středa 10. 5. HCB Karviná – Talent tým Plzeňského kraje (17:00) na ČT sport

3. zápas: neděle 14. 5. Talent tým Plzeňského kraje – HCB Karviná (17:00) na ČT sport plus (od 18:00 na ČT sport)

případný 4. zápas: středa 17.5. HCB Karviná – Talent tým Plzeňského kraje (17:00) na ČT sport plus (od 18:00 na ČT sport)

případný 5. zápas: neděle 21.5. Talent tým Plzeňského kraje – HCB Karviná (17:00) na ČT sport plus (od 18:00 na ČT sport)