HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
pá 11.3.2016 | Redakce

Naši hráči i trenéři mezi nejlepšími sportovci Karviné

Čtvrteční podvečer byl v Karvinském domě kultury vyhrazen tradičnímu oceňování nejlepších sportovců, trenérů či jiných osobností za r. 2015. Samozřejmě nechyběli ani tentokrát zástupci našeho klubu.

Dvě hodiny trvajícím programem provázel známý moderátor Radek Šilhan a zpestřila jej svými vystoupeními skupina mažoretek z KSVČ Juventus a také zpěváci Andrea Mea a Lešek Semelka, jenž program uzavřel jedním ze svých hitů: Jsi prostě nejlepší.

Defilé nadějných sportovců na jevišti odstartovali mladí talenti, následovaly kolektivy, osobnosti roku, trenéři, jednotlivci a úspěšní jednotlivci z kolektivních sportů. Poslední dvě kategorie čítaly největší počet mladých sportovců.

Jak již jsem předeslal mezi oceněnými byli hojně zastoupeni i zástupci HCB OKD Karviná. V kategorii kolektivů převzali z rukou trenérky juda paní Indrákové (která je stále aktivní závodnicí, několikanásobnou mistryní ČR, Evropy i světa v kategorii masters) ocenění naši starší žáci, mistři ČR 2015.

Mezi trenéry roku byl po zásluze trenér mladšího dorostu Petr Láclavík. Byl oceněn za celoživotní práci. Je zaměstnancem OKD a po práci v dole se věnuje mladým házenkářům, a to více jak 20 let! Začal trénovat na základních školách, poté se věnoval žákům v klubu a od roku 1999 dodnes je trenérem mladšího dorostu HCB OKD Karviná. Za tuto dobu získal v této kategorii 7x zlaté medaile a titul Mistr ČR, 5x byl Vícemistr ČR a 2x získal bronzové medaile na přeborech ČR. Podílel se na výchově reprezentantů ČR mužů - například Jana Sobola, Jakuba Szymanského, Jana Užeka, Libora Hanische, Tomáše Mrkvy, Artura Adamíka, Radima Chudoby nebo dorosteneckých reprezentantů Daniela Nolče, Luďka Piwka, Jana Muchy, Martina Rafaje a Michala Vaňka.

Poté byli v kategorii jednotlivců (individualit) v kolektivních sportech oceněni dorostenečtí reprezentanti ČR Daniel Nolč, Jan Mucha a Michal Vaněk a také starší žáci David Růža, Alexandr Zamarski a Nicolas Noworyta.

Těsně před vyvrcholením slavnostního večera převzal „Pamětní list Rady města Karviné“ za mimořádné sportovní výsledky a dlouhodobou reprezentaci města Karviné a byl tak uveden do síně slávy náš bývalý hráč, dlouholetý mládežnický trenér, následně trenér A týmu a reprezentace pan Jaroslav Hudeček. Ten se poté postaral o nejemotivnější zážitek večera. Plný sál totiž poděkoval panu Hudečkovi za jeho dosavadní práci pro karvinskou házenou potleskem vestoje, tzv standing ovation. Foto