HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
st 25.1.2023 | Redakce

Ostrý start je za dveřmi. Jak je na tom tým?

Těsně před startem soutěží nového kalendářního roku jsme se sešli s prezidentem klubu a zároveň trenérem týmu mužů Michalem Brůnou a trochu jsme si popovídali o tom, jak to vypadá v týmu a co nás čeká v nejbližší době.

Pane trenére, jak proběhla zimní příprava?

Zimní příprava se odvíjela od potřeby nabrat kondici. Hráči hlavně po zranění dobíjeli baterky. Před týdnem jsme také rozehráli 2 přípravné zápasy v polském Tarnově.

Co hráčský kádr na druhou půlku sezony? Nějaké změny?

Jsme rádi, že se po nešťastném zranění vrátil Petr Mokroš a také Honza Užek, kteří již trénují naplno. Šimon Siročák a Michal Folwarczny se přesunuli na druhou půlku sezony do Hranic, kde dostanou podstatně větší herní prostor než v Karviné.

Odešli Zdeněk Čadra a Šimon Siročák na pozicích spojky, budete někoho místo nich angažovat?

Dlouho jsme přemýšleli nad levákem na pravou spojku, ale každý ví, že dobří leváci jsou v házené podpultové zboží, za které musíte dobře zaplatit. Nechtěli jsme také nijak hazardovat v polovině sezóny s rozpočtem klubu, a proto jsme se rozhodli angažovat na půlroční hostování osmnáctiletou talentovanou univerzální spojku z SKH Polanky, Vojtu Prašivku. Ten u nás zabojuje o smlouvu na další sezónu.

Blíží se start pokračování Chance extraligy. Jaký program vás čeká v nejbližší době?

Už 28. ledna nás čeká těžké derby v Kopřivnici, kde bohužel nebude moct nastoupit Matěj Nantl z důvodu dvou červených karet. O týden později 4. února v 18 hodin pak domácí zápas s lídrem tabulky, Lovosicemi. Hned 8.2. hrajeme zápas v Brně a 11. 2. v 18 h na domácí palubovce velmi očekávaný pohárový zápas s Dinamem Pančevo a karvinskou legendou Nemem Marjanovičem.