HCB Karviná
Rozhovory
pá 21.12.2012 | Martin Ruščin - Karvinský deník

Paululik: Byl to docela kvapík, ale kluci mi pomohli

Karviná – Ještě, že má Karviná nepřebernou zásobu talentů. Díky absenci levorukého křídelníka Radima Chudoby a absenci levorukých hráčů obecně, dostal ve středu v utkání proti Lovosicím šanci dorostenecký reprezentant Michal Paululík. A gól v extraligové premiéře se určitě počítá.

Michale, jaké máte dojmy z prvního startu v nejvyšší soutěži?
Zahrál jsem si dvacet minut proti Lovosicím, což je podle mě špička extraligy, takže to pro mě byla velká škola. První zápas a hned tak ostrý, to jsem si ani nepředstavoval.

Koho jste měl na palubovce proti sobě?
Hrál proti mně Jirka Motl, asi nejlepší současné křídlo v extralize a rutinér, takže i v tomto směru to byla velká zkušenost.

Stihl si vůbec všimnout, že má proti sobě dorostence?
To nevím, jednou se kolem mě mihnul tak rychle, že jsem ho skoro nepostřehl. Je to autorita, ale nesmím se ho bát.

Kdy jste se dozvěděl, že si zahrajete za A-tým?
V sobotu po utkání s Přerovem se mě trenéři ptali, jak se cítím, tak jsem něco začal tušit. A pak v pondělí takhle nakupuji vánoční dárky a najednou telefon od pana Hudečka (šéftrenér mládeže v klubu – pozn. aut.), abych se dostavil na trénink áčka. Tak to už jsem věděl, že nastoupím.

Takže to byl i pro vás takový předvánoční dárek?
To ano, zatím sbírám zkušenosti v první lize mužů a tohle je obrovský skok dopředu. Jsem rád za každý trénink s áčkem, natož za zápas.

Jaké největší rozdíly ve hře jste vypozoroval?
Všichni bez výjimky jsou běhavější, silově vybavení. Lovosičtí hráči mají navíc roky odehrané v extralize, Berka, Motl, Landa, Krahulík, to je kvalita a zkušenost. Ale spoluhráči mě vzali v pohodě, za což jsem rád, pomohli mi dostat se do zápasu a mám to za sebou.

Ještě vás čekají kvůli prvnímu startu za A-mužstvo nějaké „povinnosti“?
Ještě si musím odbýt nováčkovský rituál. A pokladník Marek Vančo mě asi v průběhu týdne zkasíruje za start i za ten gól. Snad to nebude nic velkého (smích).

Co vlastně říkáte výsledku a porážce o dva góly?
Je to velká škoda. Na konci jsme cítili, že máme na to bodovat. Zvedli se i lidi, povzbudili nás. Přijít kontaktní gól, mohlo to být ještě zajímavé. Když jsme to v závěru dotahovali, Lovosice už nebyly tak suverénní.

Čekáte víc šancí v áčku, nebo to byl jen takový záskok při tom neutěšeném stavu, jaký v kádru Baníku aktuálně panuje?
To bude záležet na trenérech. Já se snažím chytit svou šanci za pačesy, jak se říká. Ale je mi jasné, že jsem si zahrál jen díky tomu, že nemohli nastoupit další kluci. Dělal jsem, co jsem mohl a třeba další šance ještě přijdou.