HCB Karviná
Rozhovory
čt 12.7.2018 | Ivo Dudek

Příprava se rozjela!

Začínají první tréninky přípravy na novou sezónu 2018/19. A ta je po té loňské, veleúspěšné, plná očekávání. A tak jsme se ještě před prvním tréninkem sešli s trenérem týmu Markem Michaliskem.

Pane trenére, končí vám volno...

Konečně. Všichni se těšíme až zase začneme hrát. Pauza byla dlouhá a hodně pracovní. Jen jeden týden jsem opravdu vypustil, když jsme byli na dovolené v Chorvatsku. Jinak příprava pro realizační tým na další sezónu běží už dávno naplno. Vlastně začala už v průběhu sezóny loňské. Celé jaro už jsme řešili hráče, příchody, smlouvy atd.

Ziskem trochu nečekaného titulu jste dostali sebe a tým dost pod tlak. Není to tak?

Je to pravda. Myslím, že další sezóna bude paradoxně ještě těžší než ta minulá. Víte jak to je - úřadující mistr je víc pod drobnohledem a každý chce získat jeho skalp. A o to bude právě nová sezóna náročnější. Připravujeme na to hráče a jsme si toho dobře vědomi. Je ale fakt že po zisku titulu nemůžou být cíle jiné, než opět bojovat o nejvyšší příčky.     

Můžete nám nějak nastínit průběh přípravy?

Dnes budou prví tréninky. Není na co čekat. Příprava zas není tak dlouhá abychom se začátkem nějak otáleli.  V neděli večer odjíždíme na soustředění do Čeladné v Beskydech. Vracet se budeme v pátek. Máme tam dobré podmínky. Krásné okolí, výborné terény a kousek je i hala. Pro nás perfektní pro kvalitní přípravu. Budeme tam do pátku příštího týdne. Celý pobyt bude hodně o obnovení a získávání kondice ale určitě už i tam vezmou hráči do ruky míč. Vlastně už i loni jsme začali s herním tréninkem brzy a letos to chceme zopakovat.   Po návratu z Beskyd bude pokračovat příprava v domácích podmínkách. Budeme mimo jiné využívat prostory karvinského gymnázia. Hned koncem července máme první přípravný zápas s Gornikem Zabrze. V srpnu pojedeme jako loni do Chorvatska na sérii přípravných zápasů.

A další přípravné zápasy?

Budeme hrát ještě odvetu se Zabrze, potom dvojzápas s Piekarami Śląskimi. Dalších pět zápasů odehrajeme, stejně jako loni, na soustředění v Chorvatsku. Po návratu z Chorvatska pojedeme do Prešova na turnaj Česko Slovenského poháru. První utkání hrajeme s HK Topolčany a druhou dvojici tvoří Talent Plzeň a Tatran Prešov. Takže druhé utkání budeme hrát buď s Plzní nebo Prešovem.  a vzápětí potom vlastně už bude začínat extraliga.    

Po letech jsme se přihlásili do evropského poháru. Jak to vypadá s losem?

Budeme hrát pohár EHF a Jsme nasazeni rovnou do druhého kola tak se nás los toho prvního zatím netýká. Druhé kolo začíná až 6.-7. října a tak do poháru půjdeme už přece jen trochu více rozehraní. Pro mě i většinu kádru to bude zas něco nového, sice hrajeme v přípravě se zahraničními soupeři, ale to je něco jiného. Moc se na pohár těšíme. V osudí je řada velmi kvalitních a atraktivních soupeřů, uvidíme koho nám los přisoudí.

Zastavím se u kádru. Budou významné změny?

 Osa kádru zůstává pohromadě. Samozřejmě nějaké změny jsou vždy. Co se týče odchodů, tak odcházejí bratři Mlotkové. Mladší Tomáš bude hrát v Hranicích a starší Slávek odchází do Německa, do nižší soutěže. Příchody jsme řešili celé jaro, jako jeden z mála týmů jsme hráli na pravé straně bez leváka a to se teď změní. Po třech letech v zahraničí se vrací Radim Chudoba. Dále přichází Ivan Stojanovič, srbská spojka a do přípravy se zapojili i hráči z dorostu Jan Mucha a Jakub Kraina.

  

Na fotky z prvního tréninku se můžete podívat ve fotogalerii.