HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
so 9.9.2017 | Redakce

Příprava st. dorostu na sezónu 2017/2018

Malé zastavení nad přípravou staršího dorostu nám poskytl jeho trenér Radek Godál

Starší dorost zahájil přípravu na sezonu 2017/2018 dne 31. července 2017. První tři týdny jsme se připravovali v domácích podmínkách a zaměřili se na hrubou fyzickou přípravu. Trénovali jsme dvou až tří fázově 5x týdně. Po třech týdnech hrubé přípravy jsme se zúčastnili první herní prověrky, když jsme v domácím prostředí pořádali Karviná CUP 2017. HCB Karviná po 5. letech navázal na tuto tradici a opět uspořádal mezinárodní turnaj mladšího a staršího dorostu Karviná CUP 2017. Turnaj probíhal ve dnech 18. až 20.8.2017 v házenkářské hale STaRS Karviná v Karviné - Novém Městě. Na turnaji jsme se postupně utkali s těmito týmy a výsledky:

HCB - SPR Górnik Zabrze 31 : 21
HCB – Stavamat TJ Strojár Malacky/HC Tatran Stupava 32 : 22
HCB – SKP Frýdek – Místek 24 : 23
HCB – HK Agro Topolčany 30 : 22
HCB – Tatran Prešov 27: 18

Na tomto turnaji byl vyhlášen nejlepší hráčem náš David Růža a nejlepší střelcem náš Jakub Krajina. Snad jim tato forma vydrží i v sezóně.

Hned po tomto turnaji jsme odjeli na týdenní soustředění do Kostelce na Hané. Tam už jsme odjeli vyloženě na herní soustředění. Trénovali jsme zde 3x denně. Na soustředění byli s námi i talentovaní hráči z ml. dorostu Karviné, kteří mají šanci za nás nastoupit v mistrovských zápasech a dále byl s námi i Josef Zajíček z Olomouce. Tohoto hráče jsme měli na herních testech a jedná se o nadějného brankáře. Během tohoto výcvikového tábora jsme kromě tréninků odehráli i dvě přátelské utkání proti domácímu celku mužů HK Kostelec na Hané (2. liga muži JM) a jedno přátelské utkání proti mužům Házená Prostějov (2. liga muži JM) a to s těmito výsledky:

HCB – Kostelec na Hané 29 : 34
HCB – Prostějov 26 : 26
HCB – Kostelec na Hané 29 : 23

Celkově jsme byli s pobytem v Kostelci na Hané spokojeni. Domácí klub nám připravil výborné tréninkové podmínky. Vše bylo dobře zorganizováno a stihli jsme odehrát i tři utkání.

Po tomto soustředění jsme se vzápětí přesunuli na turnaj do polského Zabrze, kde domácí pořádali první ročník mezinárodního turnaje. V jeho průběhu jsme se postupně utkali s těmito soupeři:

HCB – SPR Górnik Zabrze 33 : 32
HCB – Tatran Prešov 20 : 36
HCB – SKP Frýdek Místek 28 : 28

Celkově jsme obsadili druhé místo a náš hráč Jakub Krajina byl opět vyhlášen nejlepším střelcem.

Po tomto turnaji jsme se již dále připravovali pouze v domácích podmínkách. Stihli jsme ještě odehrát jedno utkání.

HCB – Povážská Bystrica 21 : 25

Odvetu jsme již však museli odřeknout a také poslední přípravný turnaj v Kopřivnici a to hlavně ze zdravotních důvodu. Na konci letní přípravy nás zužovala drobná zranění a střevní viróza v týmu. Na konci přípravy víme, kde máme ještě určité mezery. Těsně před startem sezóny, kterou začínáme 10.9. doma proti nováčkovi z Velké Bystřice, se proto budeme ještě věnovat především obranné činnosti a doléčovat zranění některých hráčů, tak ať jsme připraveni na start nového ročníku.