HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
út 11.8.2020 | Ivo Dudek

Příprava zdárně pokračuje, ale už jsou v ní i změny

Máme za sebou blok přípravných utkání s týmy polské Superligy. Jak se nám v nich dařilo, jsme se zeptali trenéra Michala Brůny.

1. zápas s KPR Gwardií Opole, která skončila v loňském roce na pátém místě PGNIG Superligy

Opole  - HCB 22:28 (11:19)

Zápas v Opole byl první přípravný a kluci mě příjemně překvapili. Už v poločase jsme vedli o 7 branek, a toto vedení jsme drželi až do konce.

2. zápas s Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Opět tým PGNIG Superligy, který skončil loni na desátém místě.

Piotrkowianin – HCB 22:32 (14:19) 

Piotrkowianin je u sebe doma velmi nepříjemným soupeřem, který vždy překvapí někoho z předních týmů polské ligy. Nás ale nezaskočil a zápas jsme od začátku měli pod kontrolou.

3. První domácí utkání, které se hrálo vzhledem k situaci před velmi omezeným počtem diváků. Hráli jsme s NMC Górnikem Zabrze. Opět těžký soupeř, který loni skončil v polské Superlize na třetím místě!

HCB – Zabrze 25:20 (9:12)

Určitě asi zatím nejsilnější soupeř přípravy s Martinem Galiou v brance. Doma jsme ale dokázali utkání zvládnout. Je to pro sebevědomí kluků určitě dobrý skalp.

4. Odveta proti Opole, která se tentokrát hrála na naší palubovce

HCB – Opole 30:25 (14:14)

Opole přijelo do Karviné s jasným cílem - vrátit nám porážku, kterou utrpěli na vlastní palubovce. Zápas to byl velmi tvrdý a vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme přece jen uskočili na rozhodující rozdíl 8 branek. Poté jsme chtěli dohrát v klidu, ale soupeř byl druhou porážkou dost frustrovaný a v poslední minutě vznikla menší strkanice, která se ale rychle uklidnila.

To bylo stručné hodnocení přípravných utkání z úst trenéra Michala Brůny. Položili jsme mu ale i další otázky:

Pane trenére, jak jste spokojený s herním projevem týmu? Je patrná nějaká vzrůstající tendence?

Po měsíční přípravě jsem s herním projevem týmu spokojen. Máme samozřejmě ještě spousty věcí, ve kterých se musíme zlepšit ať v obraně nebo také v útoku. Celkově jsem ale po tak krátké době spokojený. Porazili jsme zatím papírově lepší soupeře, než jsme my sami.  Opole, ale hlavně Zabrze, disponuje hráči, kteří vydělávají měsíčně tolik, co u nás celá základní šestka. Proto si těchto vítězství vážíme, ale nepřeceňujeme.

Jaká je atmosféra v týmu?

Atmosféra v týmu je opravdu dobrá, kluci zapadli velmi rychle na hřišti i v šatně. Stýkají se společně i mimo házenou, což je největší předpoklad vytvořit dobrý a silný kolektiv. Nejlepší kolektivy se netvoří jen na hřišti, ale hlavně mimo něj.

Je už po čtyřech zápasech možné zhodnotit přístup nových hráčů pro tým? Jak se například jeví hráči z dorostu? Dostávají šanci?

Petr Široký nastoupil už ve třech zápasech a vzhledem k jeho věku a spoustě nových informací, které musí každý den vstřebávat, jsem s ním spokojen. Míra Halama zatím pracuje dobře a jeho první zápasy za A tým ho čekají proti Litovli a Polským Piekarům.

Do přípravy už zasáhla i pandemie, když byl zrušený zápas s P.B. Hrozí ještě něco podobného? 

Ano částečně už zasáhla. Považská Bystrice zrušila přípravný zápas u nich. Nám měl koncem tohoto týdne nastat vrchol herní přípravy, když jsme se měli poměřit dvojzápasem s mistry Rakouska, Fivers Vídeň. Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.