HCB Karviná
Reprezentace
st 1.11.2023 | Redakce

Reprezentace čelí o víkendu Bosně i s hráči Baníku!

Mistrovství Evropy se nezadržitelně blíží, chcete u něho být už od začátku? O prvním listopadovém víkendu začínáme přípravným dvojzápasem proti Bosně a Hercegovině, v pondělí 30. října odstartují svěřenci Xaviera Sabateho tréninkový kemp v Brně, jehož vyvrcholením budou sobotní a nedělní duely se soupeřem, kterého národní tým potkal na posledním EURU 2022.

Házenkářské zraky se začínají upínat k dvěma gigantickým akcím. Zatímco ženská reprezentace už novou sezonu úspěšně odstartovala, ta mužská se sejde vůbec poprvé v ročníku 2023/24. Příprava na vrchol sezony odstartuje v Brně, na Vodovce se zároveň národní tým střetne s Bosnou a Hercegovinou. Fáze před šampionátem pak vyvrcholí dalšími dvěma kempy na přelomu roku.

V nominaci nechybí opory ani nováčci. Premiéra čeká křídelníka Jiřího Rakouského, v brance bude připravena dvojice Tomáš Mrkva – Šimon Mizera. Kromě gólmana Kielu přijedou také další němečtí krajánci, třeba ve velké formě hrající Matěj Klíma a Vojtěch Patzel.

První duel se v Brně odehraje 4. listopadu od 17:00 a druhý pak v neděli ve 13:00. Zakoupit si můžete jak samostatné vstupenky, tak permanentku.

V nominaci z aktuálního kádru HCB Karviná jsou: Dominik Solák (spojka), Jonáš Patzel (spojka) a Martin Galia (specialista trenér brankářů).Nominace na přípravný kemp v Brně:

Brankáři: Tomáš Mrkva (THW KIEL HANDBALL, GER), Šimon Mizera (Elverum Handball, NOR)
Levá křídla: Jakub Hrstka (DRHV 06, GER), Pavel Chotěborský (HK FCC Město Lovosice), Jiří Rakouský (HC Dukla Praha)
Levá spojka: Matěj Klíma (SC DHfK Leipzig, GER), Vojtěch Patzel (VfL Lübeck-Schwartau, GER), Dominik Solák (HCB Karviná),
Střední spojka: Martin Březina (HSC Kreuzlingen, SUI), Jonáš Patzel (HCB Karviná), Tomáš Babák (Bergischer HC, GER), Matěj Havran (HC ROBE Zubří), Lukáš Mořkovský (Górnik Zabrze Handbal, POL)
Pravá spojka: Tomáš Piroch (SPR Orlen Wisla Plock, POL), Stanislav Kašpárek (C.S. Dinamo Bucurest, ROM)
Pravá křídla: Mathias Choleva (SKP Frýdek-Místek), Jakub Štěrba (ASV Hamm-Westfalen, GER)
Pivot: Vít Reichl (TV 05/07 Hüttenberg, GER), Štěpán Zeman (VfL Gummersbach, GER), Daniel Režnický (Arged KPR Ostrovia, POL)
Specialista a trenér brankářů: Martin Galia (HCB Karviná)