mládež
ne 13.5.2007 | Ivo Dudek

Starší dorost hrál o stříbrné medaile

Nejen mužům vrcholí extraliga ale i ligy dorostenců finišují. V sobotu hráli naši starší dorostenci v Jičíně přímý souboj o stříbrné medaile. Bohužel domácím podlehl 17:23 a tím získali stříbro hráči Jičína. Naši kluci získali medaile bronzové. Na prvním místě je letos suverénní Zubří. Utkání zhodnotil trenér J. Hudeček.

Ve velice kvalitním, rychlém utkání předváděla obě mužstva moderní prvky házené. Hráči Jičína od prvního hvizdu začali velice koncentrovaně, agresivně a s obrovským nasazením. Díky naši ustrašené hře se dostali v 10. minutě do vedení o 6 branek. Vzali jsme si time out a od tohoto okamžiku dotahovali naši hráči nskok soupeře až na rozdíl 2 branek (12:10). Za tohoto stavu však přišla vyloučení a my hráli ve 4 a následně znovu oslabení v 5 hráčích. V těchto fázích soupeř získal rozhodující náskok a poločas skončil naší prohrou 11:16.

Ve druhé půli jsme bránili osobně Bryknera (nejlepší hráč domácích, který již pravidelně hraje extraligu) a střední spojku Šulce.Touto obranou jsme otupili útočnou sílu domácích, ale bohužel jsme nedokázali po zisku míče překonat výborného Vaněčka v brance Jičína. A tak Jičín udržel 4 brankové vedení až do konce utkání.
Chtěl bych tímto pogratulovat domácím k zisku stříbrných medailí v soutěži a popřát další úspěchy při práci s mládeží.

Sestava HCB OKD : Adamík, Shejbal, Vančo 4, Rečičár, Galuszka D. 5, Tománek, Franek, Sliwka 7/4, Majtner, Bijota, Horňák 3, Brož 2, Monczka, Kavka 2.

Vyloučení : 6 - 5, Sedmičky 9/4 - 5/4.
Rozhodčí : Kábrt, Zicha.