HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
út 29.7.2008 | Ivo Dudek

Tatran Prešov - HCB OKD Karviná 36 : 32 (18:13)

Telefonicky z Prešova informuje M. Pelech.
K prvnímu přípravnému utkání v Prešově jsme přistupovali s jistými obavami. Obavy se ukázaly jako liché a odehráli jsme povedený zápas. Hráči opravdu hráli naplno, bojovali a nenechali domácím nic zadarmo

Pro zmíněné obavy jsme mělo několik důvodů. Soupeř totiž už několik utkání v přípravě odehrál na soustředění v Chorvatsku a byl proto mírně rozehranější. Naše sestava byla navíc dost oslabena. Několik hráčů úspěšně reprezentuje na ME v Rumunsku (Mrkva, Kružík, Sliwka) a další dva hráči odjeli ze soustředění domů se zraněním (Kubis, Floksa).
Aby toho nebylo málo, tak se v cca 15. minutě druhé půle zranil Viktor Hastík, který do té doby podával dobrý výkon a v první minutě druhého poločasu dostal dost přísnou ČK Šulc.

Dalším důvodem pro naše obavy byla možná únava hráčů, kteří ještě ráno před utkáním měli náročný rychlostní trénink. Přesto se vypjali k dobrému výkonu.

Zítra dopoledne je ale druhé utkání a v tom se může únava projevit podstatně více. Nechme se překvapit.
Vzhledem k všem těmto okolnostem jsme s prvním ostrým testem po podstatném omlazení a obměně kádru navzdory porážce s podaným výkonem spokojeni.

Sestava: Lefan, Hastík 6, Faith 2, Korňan, Vančo 2, Pavlíček 3, Heinz 3, Petrovský 3, Šulc 2, Vala 2, Mrózek 4, Požárek 5.