pá 21.1.2011 | Redakce

Turnaj začala lépa Tatabánya

Dnešní program turnaje mužů začalo naše utkání se třetím týmem maďarské ligy - Tatabánya Carbonex KC. Přes náš velmi dobrý vstup do utkání se nakonec prosadili hosté a zvítězili rozdílem tří branek 32 : 29. Oba týmy hrály s chutí, rychle a bylo k vidění spoustu povedených akcí, takže přítomní diváci určitě nelitovali, že se přišli podívat.

HCB OKD Karviná - Tatabánya Carbonex KC 29 : 32 (18:16)

Začátek vyšel našim hráčům výborně. Bylo vidět, že po kondičním tréninku, který mají za sebou mají chuť do hry a byli rádi, že si konečně pořádně zahrají. Rychle jsme si vybudovali náskok a v jedenácté minutě byl stav 8:2 v náš prospěch. Postupem času ale hosté zpřesnili hru a začali dotahovat. Vylepšili taky práci obrany a potom co do branky hostů nastoupil Meluš, začalo být čím dál tím těžší pro naše hráče se prosadit. Náskok jsme tak do poločasu téměř ztratili. Smrskl se totiž na pouhé dvě branky.

Nástup do druhé půlky vyšel lépe hostů, kteří hned dvěma zásahy v řadě stav vyrovnal. Poté se dlouho hrála vyrovnaná partie. Hosté si ale s přibývajícím časem vybudovali mírný náskok, který si udrželi do konce. Pomohli jsme jim k němu několika svými technickými chybami a nepřesnou střelbou. Přesto jsme odehráli dobrý zápas, ve kterém byly vidět i pohledné akce. Nějaké ty nepřesnosti a technické chyby se určitě dají přičíst tomu, že hráči dost dlouho pracovali na kondici a herních tréninků, zatím moc neabsolvovali.

Trenér Hanták dost točil sestavou aby si zahráli všichni. Výjimkou byl snad jen Honza Pindej, který se na palubovce objevil jen na krátkou chvíli a třetí brankář Artur Adamík, který se do branky nedostal vůbec. Ale čekají nás zítra ještě dvě utkání, a tak je pravděpodobné, že oba ještě svou příležitost dostanou.

Sestava HCB OKD Karviná: Drápal, Lefan, Adamík, Pindej, Hanisch, Farář, Heinz 5/4, Balwas 2, Faith 4, Kružík 5, Petrovský 2, Chudoba 4, Kalous 4, Monczka 4.

Sestava KC Tatbábya: Szenta, Meluš, Melhardt, Halasz 6, Kekzovič 5, Nagy 2, Kiss 6/2, Szabo, Pordan 4, Denes 3, Lele 4, Simon 1, Kanyo B. 1.

Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2, vyloučení 4 - 5, Rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků 330.

Komentář trenéra Hantáka: S utkáním jsme v podstatě spokojen. Kluci hráli s chutí a bylo vidět, že mají velkou snahu. Udělali jsme sice asi 18 technických chyb, ale to se dá pochopit vzhledem k tomu, že hráči měli míč v ruce asi po čtvrté poté, co jsme trénovali hlavně kondici. Taky jsem si snažil dát dost prostoru mladým hráčům. Od toho je příprava aby si zahráli.

Foto

KH Kopřivnice - AON Fivers 22 : 33 (12:12)

Druhé dnešní utkání zvládli lépe hráči z Vídně, kteří po vyrovnaném poločase vcelku jednoznačně porazili Kopřivnici.

Sestava KH Kopřivnice: Čapka, Škarpich, Lipový, Střelec 5, Veřmiřovský 1, Gřes, Krejčiřík 3, Hardt 1, Kolmajer 3/2, Kovalák, Kichner 6, Aspridis 1, Petr.

Sestava AON Fivers: Bilyk, Molecz, Blaha, Thari 4/1, Laggner, Kirveliacius 12, Lukajič 1, Jonas 3, Kolar 1, Fugler 3, Brandfellner 5, Zura, Merten 2, Bezucha , Sejdl 2, Edelmuller 2.