HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
ne 10.7.2022 | Redakce

Tým pro novou sezónu je kompletní

O tom, kdo náš tým po minulé sezóně opustil, jsme Vás informovali už dost dávno.

Bylo to dost jmen, pro připomenutí – Jan Sobol (ukončení aktívní kariéry), Nemanja Marjanovič (ukončení smlouvy), Kristián Galia (limitovaný přestup), Miroslav Halama (limitovaný přestup), Nicolas Noworyta (limitovaný přestup), Slavomír Mlotek (ukončení smlouvy), Artur Urbański (ukončení smlouvy), Jiří Tabara (ukončení smlouvy) a Kosta Petrovič (ukončení smlouvy). Dohromady tedy devět borců. A tak logicky všechny fanoušky zajímá, kdy tyto hráče nahradí. Dnes byl oznámen poslední příchod a tak je kádr pro novou sezónu kompletní.

  • Kádr doplní tři hráči z dorostu. Konkrétně to jsou Michal Folwarczný (křídlo), Matěj Pelák (spojka) a Matěj Brychlec (brankář). Věříme, že kluci zabojují o svoje místo v týmu. „Chceme dát šanci našim odchovancům, a proto je zařazujeme do A - týmu, kde naberou spoustu nových zkušenosti. Teď už je to jen na nich, jak se poperou se svou šancí," řekl k zapojení bývalých dorostenců trenér Brůna.

  • Z limitovaného přestupu v Hranicích se po roce vrací pravé křídlo Honza Plaček. „Jsem rád, že jsem zpátky doma v Karviné. Budu bojovat o místo v sestavě a věřím, že s klukama společně navážeme na loňské výsledky,“ okomentoval svůj návrat „Plačo“

  • Další posilou je zkušený levák Zdeněk Čadra, který přichází z Kopřivnice, za kterou v uplynulé sezóně nastřílel 150 branek. „Jsem nadšený, že jsem dostal příležitost hrát za Karvinou. Bude se obhajovat titul, to je strašně těžké, ale věřím, že to zvládneme a na konci sezóny si užijeme stejné oslavy jako letos!“ zhodnotil přestup zkušený hráč, který může hrát na pravém křídle i na pravé spojce.

  • Číslo patnáct z naší palubovky nezmizí po odchodu Vojty Patzla do druhé bundesligy. Přichází totiž jeho mladší bratr, rovněž velmi talentovaný Jonáš Patzel. A tak mu Vojta své číslo přenechal. „Do Německa jsem přestoupil minulý rok, ale nevyšlo to podle mých představ a tak jsem moc rád, že jsem dostal šanci hrát tady v Karviné. Vojta měl pro zdejší podmínky, partu a fanoušky jen slova chvály a tak se moc těším,“ okomentoval přestup Jonáš.

  • Z Nového Veselí přichází dvoumetrová levá spojka Adam Ptáčník. Jedná se o hráče s velkým potenciálem, který je v současnosti v širším kádru reprezentace. „Klub se mi ozval na začátku minulé sezóny a bez problémů jsme se na všem dohodli. Předpokládám, že mou úlohou bude pomoct v obraně a v útočné fázi bude na mě zejména střelba z dálky,“ ví o svých úkolech pro novou sezónu Adam.

  • A největší jméno nakonec – po dlouhých devatenácti letech se do svého rodného klubu vrací Martin Galia! Více informací k jeho přestupu si můžete přečíst v samostatném článku: Martin Galia se vrací do Karviné.