HCB Karviná
Extraliga
st 12.9.2018 | Redakce ČSH

Už ve středu televizní zápas z Karviné

Úřadující mistr se musí otřepat z porážky úvodního kola. Šanci bude mít ve středu před televizními kamerami proti Hranicím.

Házenkáři Baníku nevstoupili jako obhájci titulu do nové extraligové sezony nejlépe. To rázně okomentoval zkušený karvinský lídr Michal Brůna: "Na startu ligy jsme dostali pěknou facku v Jičíně. Musíme to napravit před naším domácím publikem a získat první ligové body proti Hranicím." Podobně tým burcuje i jeho trenér. „Je to náš první domácí zápas, v sobotu jsme prohráli, takže teď jednoznačně chceme výhru. Nevěřil jsem tomu, co za hrubky fatálního charakteru jsme schopni vyrobit,“ kroutil hlavou trenér Karvinských Marek Michalisko před redaktorem Deníku a dovysvětlil: „Selhali jsme v obraně, kde jsme se dopustili spousty technických chyb. Jen v první půli jich bylo osm. Zahodili jsme i jasné šance v závěru. Mrzuté je, že i při tom všem se dalo v Jičíně vyhrát, nebo aspoň bodovat. Chci však věřit tomu, že to pro nás byla hned ze startu užitečná facka.“

Přitom na tyto situace se tým připravoval. „Celou přípravu jsme si přesně tohle vtloukali do hlav. Jen, abychom nepodlehli nějakému sebeuspokojení. Naopak jsme věděli, že se na nás budou chtít soupeři jako na mistry vytáhnout. Takhle to bude v každém zápase, hráči s tím musí počítat. Ale prostě to nebylo ono,“ dodal Michalisko, který už vyhlíží první domácí zápas, který družstvo odehraje ve středu v 18 hodin proti Hranicím před televizními kamerami. Věří v první body. „My jsme ale ani při té naší loňské jízdě nedominovali. Byly to spíš vyrovnané zápasy, než že bychom někoho drtili. V sobotu v Jičíně to znovu bylo vyrovnané, ale porazili jsme se de facto sami těmi hrubicemi. Klasický zápas blbec. Loni jsme měli v úvodu dvě porážky a sezona pak dopadla, jak dopadla. Jsem si jist, že ve středu proti Hranicím předvedeme jiný výkon,“ uzavřel Michalisko.

Podle Michaliska je zatím těžké odhadovat kavlity soupeře. "Po prvním zápase je ještě brzy soudit jak na tom týmy jsou, Hranice však vstoupily do sezóny přesvědčivou výhrou nad Brnem, očividně jim mix zkušeností a mládí svědčí. Spoléhat budou na tradiční opory jako je Pepa Kučerka nebo Marek Tůma a samozřejmě jsme zvědaví na Tomáše Mlotka, motivace mu určitě scházet nebude," připomněl karvinský trenér dlouholetého hráče Baníku, který teď nastupuje v dresu Hranic.

Lépe jsou na tom po víkendu házenkáři Cementu Hranice. Ty vybojovali na domácím hřišti první body v souboji s Brnem. Teď je čeká něco úplně jiného. „Ve středu zajíždíme na horkou půdu mistrovského celku do Karviné. Tam nás nečeká vůbec jednoduchý zápas. Nemáme zde ale co ztratit, můžeme jenom získat. Pokusíme se hrát s nasazením a odhodláním, zamezit jejich dobrou hru přes pivoty a samozřejmě nepustit do smrtících rychlých protiútoků,“ shrnuje základní taktiku trenér Hranic Libor Hrabal. Jeho tým může být v úvodu soutěže v úplné psychické pohodě. „Po vyhraném prvním domácím zápase můžeme jet do Karviné s čistou hlavou. Samozřejmě budeme chtít podat maximální výkon a uhrát co nejlepší výsledek,“ dodal Hrabal.

Program 2. kola Strabag Rail Extraligy

12.9. 18:00 HCB Karviná - TJ Cement Hranice

15.9. 15:00 SKKP Handball Brno - TJ Tatran Litovel

15.9. 17:00 HK FCC Město Lovosice - HBC Ronal Jičín

15.9. 18:00 HC ROBE Zubří - Sokol Nové Veselí

16.9. 17:00 Dukla Praha - M.A.T. Plzeň

16.9. 17:00 Pepino SKP Frýdek-Místek - Kopřivnice