HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
pá 27.11.2009 | Ivo Dudek

V neděli budeme hrát v Zubří

Tento víkend je před námi 13. kolo Zubr extraligy a v něm je bezesporu největším šlágrem náš souboj se Zubřím před televizními kamerami. Hraje se v neděli v "televizním" čase 10:30 hodin a výsledek může hodně napovědět jak jsou na tom oba týmy a o jejich šancích na konečné umístění po dlouhodobé části.

Oba soupeři se už v této sezóně utkali. Bylo to v odloženém utkání druhého kola, které se hrálo 4.11. Tento zápas jsme zvládli lépe my a vyhráli jsme jej 34:29.

Odveta se ale hraje na palubovce Zubří a tam to nemají hosté nikdy lehké. Domácí mají po porážce u nás o motivaci postaráno a my samozřejmě budeme chtít potvrdit své první místo v tabulce. ta je letos na prvních místech mimořádně vyrovnaná a Zubří, byť je na čtvrtém místě, nás v případě jeho vítězství přeskočí.

A to samozřejmě nebudeme chtít připustit! Tak pojeďte naše hráče do Zubří podpořit v tomto nelehkém utkání! Vaše podpora je vždy pro hráče velice důležitá a velmi ji vnímají!

Ostatní zápasy 13. kola:

Sobota 28. listopadu

16:30 Dukla (2.místo 22b) – Frýdek-Místek (10.místo 4b)
Dukla stejně jako v základní části loňské sezóny podává velmi dobré výkony. Výsledkem je zatím jediná porážka a druhé místo v tabulce pouze o skóre za vedoucí Karvinou. A v sobotním duelu se rozhodně nedá čekat, že by mělo přijít její druhé letošní zaváhání. Ve druhém kole dokázala Dukla ve Frýdku-Místku zvítězit 32:27 a v domácím zápase by její vítězství mělo být ještě výraznější. Domácí jsou jasným favoritem střetnutí.

17:00 Lovosice (6.místo 13b) – Třeboň (9.místo 10b)
Domácí házenkáři mají zatím vyrovnanou bilanci šesti proher a šesti výher a určitě by rádi tuto bilanci převážili na stranu vítězství. Navíc Třeboni mají co vracet, protože na začátku soutěže na jihu Čech podlehli nešťastně 24:25. Tato porážka se nakonec promítá i celou zatím nevydařenou sezónou Severočechů. V domácím zápase budou chtít soupeři vše vrátit i s úroky. Pikantní na utkání je, že o tři dny později se oba celky střetnou znovu ve čtvrtfinále Českého poháru. Favoritem je domácí celek, přestože Třeboň podává v letošní sezóně velmi dobré výkony. Do týmu se navíc vrací distancovaný Šulc, který měl zápasové stop za nesportovní chování vůči soupeři.

17:30 Plzeň (4.místo 21b) – Přerov (11.místo 4b)
Také Plzeň letos zažívá vydařenou sezónu a veze se na vítězné vlně. Z posledních šesti zápasů pouze jedinkrát prohrála (v Zubří) a to měla za soupeře všechny týmy z horní poloviny tabulky! Na podzim v Přerově dokázala zvítězit 33:29, doma zatím ztratila jediný bod za remízu s Duklou a je jasným favoritem střetnutí.

18:00 Jičín (7.místo 10b) – Kopřivnice (8.místo 10b)
Přestože se spolu potkají dva sousedé v tabulce, kteří mají navíc stejný počet bodů, favoritem je určitě domácí celek. V úvodním duelu dokázal v Kopřivnici získat bod a to se zatím podařilo pouze Hranicím a Dukle. Kopřivnice na venkovních hřištích na své soupeře nestačí, v zápasech mimo svoji palubovku dokázala bodovat jen v Přerově, v týdnu navíc ostudně vypadla v Českém poháru s druholigovým Šumperkem. I to dává mnohem větší šance domácím a ztráta bodů Jičína by byla určitě překvapením.

Neděle 39.11.2009

10:30 Hranice (5.místo 17b) – Dvůr Králové (12.místo 2b)
I tento duel má favorita v domácím celku. Hranice drží mírný odstup od nejlepší čtyřky a porážka, kterou ale nikdo nepředpokládá, by jim možnou cestu do nejlepší čtveřice značně zkomplikovala. Navíc s čtyřbodovým odstupem číhají ze šesté pozice Lovosice, které se se svým postavením určitě nebudou chtít smířit. Ve druhém kole zvítězily Hranice ve Dvoře Králové 28:22 a minimálně stejným rozdílem budou chtít získat body i v neděli.