HCB Karviná
Český pohár
čt 24.11.2022 | Redakce

V semifinále Českého poháru vyzveme Zubří!

Los semifinále nám letos přisoudil našeho tradičního rivala ze Zubří. Čekají nás tak s tímto soupeřem dva zápasy v rychlém sledu, protože v rámci šestnáctého kola budeme hrát ve středu 30.11. na palubovce zubřanů a za tři týdny si souboj zopakujeme ale tentokrát na naší palubovce.

Jestli si něco přáli házenkáři Zubří, tak je to určitě hrát před vlastními fanoušky. Tam totiž vyhráli všech sedm zápasů Chance Extraligy, ve které jim však patří až pátá pozice. Venku totiž vyhráli až na šestý pokus, naposledy v Jičíně. V Českém poháru vyřadili tři soupeře z Moravy. Nejprve Vsetín po výhře 30:24, poté Bohunice jasně 35:11 a naposledy doma Nové Veselí 35:27.

My jsme v Chance Extralize ztratili body už v pěti případech, ale v Českém poháru jsme zatím nepřipustili žádné komplikace a na kontě máme tři jasná vítězství. Vyřadili jsme Rožnov pod Radhoštěm (35:22), Litovel (35:26) a naposledy doma Lovosice 29:24.

Souboje mezi námi a Zubřím jsou obvykle velmi vyrovnané. Robe sice venku letos nepodává dobré výkony, ale ve 3. extraligovém kole u nás sehráli velmi dobré utkání, které jsme nakonec rozhodli ažv závěru (29:28). Máme se tedy na co těšit a atraktivita našich soubojů je určitě nejlepší pozvánkou do haly STaRS v Karviné.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Talent tým Plzeňského kraje a SKKP Handball Brno. Hrát se bude na palubovce favorizované Plzně. Západočeši letos mají skvělou formu a vedou tabulku Chance Extraligy. Prohráli pouze jeden ze třinácti zápasů. V Českém poháru přešli nejprve přes České Budějovice po výhře 47:16, a posléze přes Vršovice. Utkání v Praze se nedohrálo kvůli nezpůsobilé palubovce a soutěžní komise ČSH rozhodla o kontumaci. Naposledy Talent přešel přes Jičín výsledkem 34:25.

Kénik měl předsezónní ambice v Chance Extralize určitě vyšší. Aktuálně se totiž pohybuje až na hraně postupu do play-off, patří mu desátá pozice s jedenácti body po čtrnácti kolech. Brno navíc už pět zápasů čeká na výhru. V Českém poháru je to ale úplně jiný příběh, svěřenci Pavla Hladíka vyřadili už dva extraligové soupeře. Nejprve si však poradili se Žeravicemi (34:21), poté přešli před Frýdek-Místek (32:28) a naposledy je nezastavila ani Kopřivnice (25:22). Královo Pole navíc hrálo všechny zápasy venku, což si zopakuje i proti Plzni.