Tým mužů HC Baník Karviná
po 26.1.2015 | Redakce

Vyhráli jsme turnaj v Litovli

V neděli 25. 1. 2015 sehrálo družstvo mužů dvě přípravná utkání v rámci turnaje v Litovli. Postupně jsme se střetli se Slovenským celkem MHK Šala a pak o první místo s domácím družstvem. Náš celek nastoupil oslaben o dlouhodobě zraněné hráče Hanische a Chudobu, dále pak o Veřmiřovského, Mlotka Tomáše, Hricišona a mladého Jensena.

I přes toto citelné oslabení, předvedlo naše družstvo velice dobré výkony. Šanci dostali všichni hráči a rovněž mladý talentovaný hráč Ivan Ivkovič z Chorvatska.

V prvním utkání s celkem Šaly, který je na pátém místě v ligové tabulce Slovenska, jsme začali velice dobře. Ujali jsme se vedení o 3 - 4 branky a zdálo se, že v pohodě vyhrajeme. Stačilo malé podcenění, neproměnění vyložených šancí a soupeř otočil výsledek ve svůj prospěch. Hráči Šaly nás zaskočili velice agresívní hrou, ale hlavně vynikajícím přechodem do rychlého útoku. Ten táhl zkušený hráč z Ukrajiny, který nám dělal svým pohybem velké starosti. Asi ve dvacáté minutě jsme zatáhli obranu na 0 : 6 a soupeř se s tímto systémem a výborným výkonem brankářů, jen těžce vyrovnával. Postupně jsme navyšovali náš náskok a v pohodě pak dovedli utkání do vítězného konce.

HCB OKD Karviná - MHK Šala 33 : 25 (17:16)

Sestava: Lefan, Schams - Gelnar 1, Osmola 4, Mlotek Slávek 1, Ivkovič 6/2, Paululík 3, Užek Jan 5, Frančík 5/3, Užek Jiří 2, Dudek 4, Borys 1, Pindej 1.

Ve druhém utkání jsme se o první místo utkali s domácím celkem, který rovněž porazil hosty ze Šaly. Domácí v tomto utkání postrádali Juříčka a Konšela, kteří měli drobná svalová zranění a nechtěli riskovat. První poločas byl nesmírně vyrovnaný a ani jednomu družstvu se nepodařilo odskočit na větší brankový rozdíl. Domácí naši obranu přehrávali hlavně výbornou dohrávkou do křídel, kde si skvěle vedl mladičký Nedoma. Z prostoru spojek však domácí díky výborným výkonům našich brankářů doslova vyhořeli. Naše družstvo se pomalu dostávalo do obrátek a ve druhém poločase hlavně zvýšenou agresivitou nutili domácí k uspěchané a nepřipravené střelbě. Po zisku míče jsme přecházeli do rychlých útoků, které výborně vedl Slávek Mlotek. Utkání nabíralo správnou šťávu a hráči si nic nedarovali.
Cca v 17 minutě si domácí vzali taktický oddechový čas aby hráče uklidnili, stejně jako my na naší straně. Utkání se pak dohrálo bez zbytečných faulů a my zaslouženě zvítězili a získali první místo.

HCB OKD Karviná : T. Litovel 34 : 28 ( 17 : 18 )

Sestava: Lefan, Schams - Gelnar 2, Osmola 3, Mlotek Slávek 5, Ivkovič 4, Paululík 6, Užek Jan 3, Frančík 5/3, Užek Jiří 3, Dudek 3/3, Borys, Pindej.

Nejlepším brankářem turnaje, byl vyhodnocen náš Vítek Schams.