po 17.8.2015 | Redakce

Výsledky turnaje v Novém Veselí

Jak jsem již psali o víkendu se odehrál v Novém Veselí kvalitně obsazený turnaj mužů. V článku Vám tedy přinášíme jeho konečné výsledky a ty jsou doplněny komentáře trenéra Hudečka k jednotlivým utkáním.

V sobotu 15. 8. a v neděli 16. 8. 2015 absolvovalo naše družstvo mužů tradiční turnaj v Novém Veselí. Ve skupině jsme se postupně v sobotu střetli s ŠKP Bratislava a Duklou Praha. První utkání jsme vyhráli a s Duklou jsme pak hráli o první místo ve skupině, které zaručovalo finále v neděli. Bohužel jsme museli utkání skrečovat a tak jsme v neděli hráli o 3 - 4 místo s našim tradičním rivalem z FM. Vinou zranění některých hráčů jsme utkání odehráli v okleštěné sestavě a v souboji o třetí místo FM podlehli.

HCB OKD Karviná : ŠKP Bratislava 31 : 22 (18:10)

Sestava: Lefan, Schams - Frančík 4, Veřmiřovský 1/1, Mlotek Slavomír 2, Monczka 1, Paululík 4/1, Užek Jan 3, Freiberg 6, Gelnar 2, Skrobić 2, Mlotek Tomáš 3, Užek Jiří 1, Bugarčić, Borys 2.

Slovenský celek nastoupil s omlazeným týmem, který teprve získává zkušenosti a herní kvalitu. Od první minuty jsme měli výraznou převahu a ujali se celkem lehce vedení 7 : 1. I přes oddechový čas hostů, jsme nadále pokračovali ve výborném výkonu a navyšovali skóre. Naši hlavní zbraní, byla výborná obranná činnost a drtivý přechod do rychlých útoků. Bohužel druhý poločas jsme již pod vidinou vysokého vedení podcenili a naše hra postrádala kvalitu z prvního poločasu. V utkání dostali šanci všichni hráči, což bylo účelem tohoto turnaje.

HCB OKD Karviná : Dukla Praha 0 : 10

Utkání s Duklou přineslo souboj o první místo ve skupině. Od první minuty se hrála velice hezká a dynamická házená. Jedna hezčí akce střídala druhou. Na straně Dukly se ukázal v plné parádě Sviták, na naši straně to byl nestárnoucí Veřmiřovský, kterému sekundovali Frančík, Freiberg a do doby zranění i Monczka. Dukla hrála na hranici únosnosti. Bohužel utkání nezvládli rozhodčí, kteří celou řadu zákroků hráčů Dukly netrestali, ale naše hráče vylučovali za každou hloupost. Již v průběhu prvních 10 minut jsem rozhodčí varoval, že se hráči budou bít. Po zranění Jirky Užeka, kterého hráč Dukly srazil ve výskoku a ten si poranil záda a musel z utkání odstoupit, byl ve výskoku tvrdě loktem faulován Nemanja Skrobić a s tržnou ránou na obočí rovněž musel opustit hřiště. Všechno se to odehrálo cca ve 25 minutě za nerozhodného stavu 14 : 14. V této době jsme měli již 4 zraněné hráče a situace na hřišti byla více než napjatá. Proto jsem odvolal hráče z hřiště a po dohodě s Danem Čurdou z Dukly, jsme rozhodli, že hráče na hřiště nepustíme a nepřipustíme oplácení a tím i veliké nebezpečí vážného zranění. Utkání jsme tak prohráli u zeleného stolu a v neděli nás čekalo družstvo FM.

HCB OKD Karviná : ŠKP FM 27 : 29 (16:16)

Sestava: Lefan, Schams - Frančík, Veřmiřovský 6/1, Mlotek Slavomír 3/1, Borys, Paululík 3, Zuzánek 6, Gelnar 1, Skrobić 5, Mlotek Tomáš 1, Bugarčić 2.

V okleštěné sestavě - bez zraněných bratří Užeků, Freiberga a Monczky, jsme bojovali o třetí místo. První poločas jsme zvládali velice dobře a neustále se drželi ve hře. Bohužel vstup do druhého poločasu nám nevyšel. Šest technických chyb nahrálo soupeři, který nás tvrdě trestal z rychlých útoků a ujal se vedení o 5 branek. V dalším průběhu jsme opět zvýšili tlak a kvalitu hry. Srovnat skóre se nám už nepodařilo. V utkání dostal nečekaně velký prostor starší dorostenec Zuzánek, který nahradil zraněné pivoty Užeka a Freiberga. Své úlohy se zhostil na výbornou a vstřelil 6 branek! Rovněž oba brankáři zaslouží pochvalu, nejen za toto utkání, ale po celý turnaj si drželi vysoké procento úspěšnosti.

Turnaj byl již tradičně výborně organizován a to nejen po sportovní, ale i společenské stránce a hlavně nabídl kvalitní zápasy díky zúčastněným týmům. Všichni, kteří se na organizaci podíleli zaslouží jedničku s hvězdičkou. Touto cestou se chci domácím omluvit za kaňku, kterou přineslo naše utkání s Duklou Praha.

Turnaj nám opět odhalil některé slabiny, které musíme v další fázi přípravy odstranit. Škoda zranění hráčů, kteří tak vypadnou z další přípravy. Čekáme jen na verdikt lékařů jak dlouho potrvá léčení. Věřme, že v brzké době budeme opět kompletní a před prvním utkání na Dukle budeme všichni fit a v plné síle!!

Již ve středu 19. 8. 2015 nás čeká v 18.30 PU ve FM a následně v sobotu 22. 8. a v neděli 23. 8. 2015 turnaj v Litovli.