HCB Karviná
Ostatní
po 13.9.2010 | Redakce

Zemřel skvělý trenér Ivan Hargaš

Včera přišla do Karviné velmi smutná zpráva. Navždy totiž vyhaslo srdce Ivana Hargaše, slovenského charismatického trenéra, který se nesmazatelnou stopou zapsal do historie karvinské házené. Byl to totiž právě on, který stál u zrodu zlatého věku novodobé historie házené v Karviné.

Přišel do Karviné v sezóně 1999 - 2000 s nelehkým úkolem získat po létech medailových umístění tu medaili nejcennější. A to se mu podařilo hned třikrát za sebou. Byla to asi ta nejlepší éra házené v Karviné, kdy kromě titulů mistra České republiky jsme hrávali pravidelně vyrovnané souboje s předními týmy Evropy a prosazovali se tak v lize mistrů.

Jeho rychlé a moderní pojetí hry, jež dokázal svým svěřencům naordinovat, bylo pro diváky velmi atraktivní a ti to dávali náležitě najevo. Na házenou jich chodily plné ochozy a nejednou skandovaly jeho jméno.

Odešel tak výborný trenér, člověk, který by pro házenou i dýchal. Teď bohužel vydechl naposledy. V srdcích fanoušků, příznivců házené v Karviné a členů klubu zůstane navždy.

Čest jeho památce.