ne 7.4.2019 |

Zápas Karviná - Jičín

V tomto utkání jsme doma přivítali celek Jičína. Vzhledem k losu jarní části, jsem chtěli konečně dohnat naše bodové manko a opět na plno bodovat. Současně máme však v týmu dlouhodobou marodku, proto jsme si opět pomohli nadějnými hráči mladšího dorostu. Do utkání jsme vstupovali s obranou 6:0, ale hráči nepřistupovali k nabíhajícím hráčům, tak jak měli. Hráči Jičína se prosazovali především z proskoků na brankovišti. My jsem měli naopak problém se prosadit v útočné fázi. V 10 minutě byl stav 6:9 pro našeho soupeře. Vzali jsme si oddechový čas.  Obranu jsme změnili na 1:5 a v útočné fázi začali každý útok hrát 7:6. Tato změna se nakonec ukázala jako rozhodující. Hráči Jičína se již, tak lehce neprosazovali s obranou 1:5 měli problém a my naopak začali stahovat náskok hostů. Nakonec jsme ještě stihli otočit do poločasu výsledek na 18:15.

V druhém poločase se již obraz hry nezměnil. Celý druhý poločas jsme hráli v útočné fázi 7:6 a udržovali si poklidný 6 brankový náskok. Nakonec se na hřiště dostali všichni hráči. Utkání jsme zodpovědným výkonem a dobrou hrou dotáhli do vítězného konce 33:26.