Reportáž ze zápasu

10.kolo, neděle 2.12.2018

33:27(14:16)
BYS

Branky ze 7 hodů: 3 - 1, vyloučení: 1 - 3, Diváci: 116, Rozhodčí: Petr Jaroň, Jiří Korčák

HCB Karviná: Újezdský Petr, Kožušník Vojtěch, Široký Petr 3, Kašpar Erik, Rumian Jakub 10/3, Kubica Ondřej, Pinkas Matyas 4, Podhrazký Adam 1, Bláha Jáchym 2, Dráb Vojtěch, Ciboran Martin 4, Chochrun Jakub 4, Sekáč Marek 3, Krawczuk Vojtěch 2.

První adventní neděli 2. 12. 2018 se naše družstvo mladšího dorostu střetlo na domácí palubovce s velice silným celkem z Velké Bystřice. O kvalitě tohoto družstva hovoří jeho dosavadní výsledky. Věděli jsme dobře, že nás čeká nesmírně náročné utkání. Již v průběhu týdne jsme se v tréninku připravovali na různé situace, které nás v utkání mohou potkat. Družstvo Velké Bystřice má celou řadu hráčů, kteří jsou nebezpeční střelbou ze střední vzdálenosti.

V samotném utkání nás ale přehrávali výbornou hrou 1 : 1. Od první minuty hráli hráči soupeře velice rychle a se snahou prosadit se právě hrou 1 : 1. Naši hráči prohrávali celkem snadno tyto osobní souboje a tak se soupeř prosazoval z brankoviště a neustále si udržoval vedení o 2 - 3 branky. Když jsme jim dali prostor tak se dokázali prosadit střelecky i z velké dálky. Naši hráči naopak v průběhu prvního poločasu totálně propadli právě střelecky! Z 25 střel, které jsme vyslali na branku soupeře, jsme 9x vůbec netrefili bránu.

Zaslouženě jsme tak odcházeli do šaten za nepříznivého stavu 14 : 16. V šatně jsme hráče upozornili na jednoduchou hru soupeře a na hlavní nedostatky v naši hře. Kluci si naše připomínky vzali k srdci a druhý poločas byl z naši strany úplně o něčem jiném. Střelecká úspěšnost stoupla na 63% i přes 2 neproměněné sedmimetrové hody. Brankář Újezdský nás držel svými zákroky v brance. Jeho úspěšnost byla 48%! Pomalu jsme stahovali náskok soupeře a v rozmezí 11 - 15 minuty jsme získali vedení o 4 branky 23 : 19. Tento čtyřbrankový náskok jsme do konce utkání ještě navýšili. V závěrečné desetiminutovce se blýskl Jakub Chochrun, který vstřelil z prostoru spojky 4 branky v řadě se 100% úspěšností. Zaslouženě jsme zvítězili, ale vítězství jsme doslova vydřeli.

Chtěl bych pochválit všechny hráče i ty kteří nezasáhli do hry, protože takové vítězství těší nejvíce.

Příští neděli nás čeká poslední podzimní utkání v dalekém Náchodě. Pevně věřím, že hráči budou tvrdě pracovat a udělají maximum pro vítězství.