Reportáž ze zápasu

13.kolo, sobota 2.3.2019

VES
32:22(13:11)

Branky ze 7 hodů: 1 - 2, vyloučení: 5 - 2, Diváci: 124, Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil

HCB Karviná: Újezdský Petr, Kožušník Vojtěch, Smiga Pavel, Široký Petr 4, Rumian Jakub 6/2, Kubica Ondřej, Pinkas Matyas 1, Podhrazký Adam 1, Bláha Jáchym 1, Dráb Vojtěch, Ciboran Martin 1, Folwarczný Michal, Sekáč Marek 4, Krawczuk Vojtěch 4.

Po velice dobrém výkonu, který nás dovedl k vítězství nad velice silným celkem Talentu Plzeň, jsme odjížděli s mírným optimismem, že jsme schopni zvítězit na palubovce ještě silnějšího družstva z Nového Veselí. Měli jsme rovněž domácím oplácet porážku na naši palubovce z podzimní části 2018. První poločas nám i přes dvoubrankové vedení domácích 13 : 11, dával šanci na případné vítězství. Naši hráči i přes řadu technických chyb (9) a s nízkou střeleckou úspěšností (52%), dokázali s domácími držet krok. Dvoubrankové vedení domácích jsme umožnili sami naši katastrofální hrou v početní převaze 6:5. Dvě přesilové hry jsme prohráli 4:0. Domácím jsme vedení o dvě branky, doslova darovali.

V poločasové přestávce jsme si vyříkali naše chyby a řekli si jak na soupeře hrát. Z nepochopitelných důvodů se naši hráči ve druhém poločase doslova sesypali. Najednou upustili od taktických pokynů a hráli bez patřičné koncepce, což samozřejmě vedlo k dalším technickým chybám (10) a ještě horší střelecké úspěšnosti (48%). Pro obrat ve vývoji utkání jsme přistoupili i ke hře bez brankáře v 7 hráčích. Bohužel zbytečné a školácké technické chyby nabíjely domácím, kteří skórovali 3x do prázdné branky. Utkání jsme pak dohrávali v totálním útlumu a čekali jen na závěrečný hvizd rozhodčích.

I přes vysokou porážku nevidím tak markantní rozdíl ve hře obou družstev a jsem stále přesvědčený, že jsme schopni toto družstvo porazit. Nyní jde o to, aby si hráči vyčistili hlavy a připravili se na dalšího velice silného soupeře Duklu Praha, se kterou se budeme bít o přední pozice v tabulce. Pevně věřím, že si hráči vzpomenou a zopakují výborný jako proti Plzni a budeme slavit vítězství!!