Reportáž ze zápasu

14.kolo, neděle 10.3.2019

KAR
22:23(15:15)
DUK

Branky ze 7 hodů: 3 - 1, vyloučení: 4 - 4, Diváci: 68, Rozhodčí: Radek Martiník, Pavel Švidernoch

HCB Karviná: Smiga Pavel, Újezdský Petr, Široký Petr 3, Rumian Jakub 13/3, Kubica Ondřej, Pinkas Matyas 1, Podhrazký Adam, Bláha Jáchym 2, Dráb Vojtěch, Ciboran Martin 2, Folwarczný Michal, Břežný David, Sekáč Marek 1.

Komentář k zápasu

Kdo toto utkání neviděl, neuvěří. Ani my nejsme schopni pochopit co se stalo a jaký neuvěřitelný kolaps nás postihnul.

V sobotu 9. 3. 2019 jsme přivítali na naši palubovce Duklu Praha, se kterou jsme v tomto utkání bojovali o třetí místo. Dukla měla z podzimní části dva body bez boje, protože naše družstva staršího i mladšího dorostu vinou poruchy autobusu nedorazila k utkání. Svaz tato utkání bez vysvětlení kontumoval a přiřkl tak body družstvům Dukly. Přitom má svaz povinnost určit náhradní termín a teprve tehdy, když se družstvo na tento náhradní termín nedostaví, má možnost utkání kontumovat ve prospěch soupeře. Měli jsme tedy Dukle co vracet.

Celý týden jsme se poctivě připravovali na hru našeho soupeře. Hráči měli možnost vidět díky TV COM utkání mezi Duklou a Plzní. Velice dobře jsme věděli co náš soupeř hraje a v průběhu utkání nás opravdu ničím nepřekvapil. Pravdou však je skutečnost, že naše družstvo nastoupilo oslabeno o řadu hráčů, kteří absolvovali zkoušky z angličtiny. Utkání jsme nemohli přeložit na neděli z důvodů odjezdu celé řady hráčů na lyžařský výcvik!  A rovněž je tady fakt, že se družstvo nenachází v dobré psychické pohodě o čemž jsme se přesvědčili v průběhu druhého poločasu v Novém Veselí. Hráči Dukly působili sebevědomým a jistějším dojmem, než naši hráči, kteří hráli ustrašeně a zakřiknutě. Dukla si v průběhu prvních 10 minut udržovala dvoubrankový náskok. Zlepšenou hrou v obraně a důrazem v postupném útoku jsme v rozmezí 10 - 15 minuty otočili skóre  na 10:6 v náš prospěch. Zdálo se, že se kluci uklidní a získají patřičné sebevědomí. Opak byl ale pravdou. Od 15 minuty jsme nepochopitelně vypadli ze hry a nakupili nespočet technických chyb, které soupeř tvrdě trestal a rovněž i naše střelecká úspěšnost šla prudce dolů. Do šaten jsme tak odcházeli za nerozhodného stavu 15:15. 

V šatně jsme si řekli přesně co na Duklu platí a připomněli akce, které hraje Dukla. Úvod druhého poločasu však silně připomínal utkání v Novém Veselí. V 10. minutě jsme prohrávali 16:20! Vzali jsme si time-out a rozhodli se jít do rizika hry bez brankáře se 7 hráči v poli! Rozmezí mezi 10 - 25 minutou jsme vyhráli 5:0 a otočili skóre na 21:20 v náš prospěch. Bohužel posledních 5 minut jsme totálně zpackali. V 59. minutě a 47. vteřině jsme si za nerozhodného stavu 22:22, vzali poslední time-out a domluvili se co budeme hrát. Bohužel jsme ztratili míč a soupeř získal devítimetrový hod, který byl zahráván již po uplynutí řádné hrací doby. Náš špatně postavený blok a částečně chybu jinak výborně chytajícího brankáře, využil hráč Dukly a vstřelil vítěznou branku hostí.

Dá se říct, že jsme Dukle doslova darovali vítězství. I nadále však zůstáváme ve hře o třetí místo, které by znamenalo medailové umístění. Hráči mají kvalitu i sílu se o toto umístění poprat a pevně věříme, že udělají maximum pro splnění tohoto cíle.

K dalšímu utkání zajíždíme do Žďáru nad Sázavou, které je ,,B" družstvem Nového Veselí a tak nás čeká tvrdý boj. Připočteme-li k tomu neúčast celé řady hráčů v tréninkovém procesu z důvodů lyžařského výcviku, nedokážu si moc představit náš výkon.

AKTUÁLNĚ

Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA