Postupujeme do třetího kola Challenge Cupu!
06.10.2019  |  

Postupujeme do třetího kola Challenge Cupu!

Dnešním vítězstvím jsme ztvrdili postup i když průběh zápasu nebyl vůbec jednoduchý.

2.kolo, neděle 6.10.2019

HOY
29:32(14:16)
KAR

Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/2
Vyloučení: 5 - 8
Rozhodčí: Justas Ivanauskas LTU, Edvinas Jencevicius LTU, EHF-Delegate Oleg Tarasikov RUS.
Sled branek: 2:3, 8:6, 10:11, 15:17, 20:25, 26:28, 29:32
Diváků: 1025

Holon Yuvalim HC: Haseljic, Cnani, Gurman 5, Levi 5, Nizri 5/3, Ben Ziman 3, Maman 3, Cohen 2, Obinna Nwaiwu 2, Yosef 2, Dahan 1, Gingihasshvili 1, Cohen, Kalu, Lanziano, Libgot.

HCB Karviná: Marjanovič, Mokroš, Solák 7, Monczka 4/2, Noworyta 4, Chosik 3, Nantl 3, Zbránek 3, Nedoma 2, Skalický 2, Brůna 1, Chudoba 1, Urbanski 1, Užek 1, Franc, Plaček.

Komentář k zápasu

Dvojutkáni druhého kola poháru Challenge Cupu s izraelským Holonem jsme dotáhli ke kýženému postupu. Základ k němu jsme položili už včera vítězstvím o pět branek. Dnes jsme mohli tedy nastoupit s vědomím tohoto náskoku. 

Začátek byl podstatně odlišný od toho včerejšího. Holon totiž dnes nastoupil jinak než včera, hrál vabank na hranici tvrdosti. Někdy až za ní. Utkání dost bolelo a mnohdy se mezi hráči na palubovce jiskřilo. Naši hráči se s tím ale vypořádali dobře a nenechali se nějak zaskočit. Svým pohybem a důrazem se prosazoval zejména Dominik Solák, který se nakonec stal i nejlepším střelcem tohoto duelu se sedmi brankami. 

Průběh byl dlouho vyrovnaný. Ve čtyřicáté minutě byl stav 20:20 a přišla rozhodující pasáž.  Během šesti minut jsme si vypracovali pětibrankový náskok. Vedli jsme 25:20 a o vítězství a zejména o postupu bylo v podstatě rozhodnuto. Soupeř ale nic nezabalil, hrál pořád velmi aktivně, vysunul obranu a nedovolil ani nám nijak polevit. Dohrávalo se tak ve vysokém tempu i za již rozhodnutého stavu.

Poslední minutu už si hráči užívali "standing ovation" od velmi slušně naplněné haly. Fanoušci tak poděkovali hráčům za předvedený bojovný výkon a poděkovali za to, že se společně s týmem mohou těšit na další pohárová utkání v rámci třetího kola Vyzývacího poháru.


Ohlasy trenérů

Dominik Solák, spojka HCB Karviná: "Dnešní utkání bylo asi dramatičtější, než mělo být. Ale na druhou stranu je to možná dobře pro fanoušky, protože pořád bylo o co hrát. A dnes jich zase přišlo hodně a vytvořili skvělou atmosféru a za to jim patří náš velký dík. My si to zkomplikovali sami, měli jsme včera nebo dnes vyhrát větším rozdílem a byl by dříve klid. Dnes se dohrávalo až posledních pár minut trochu s menšími nervy ale Izraelci i přesto hráli naplno pořád."
Marek Michalisko, trenér HCB Karviná:
"Jsme spokojeni s postupem a s tím, že se nám podařilo zúročit to, že jsme hráli dvakrát doma. Ale upřímně - bylo těžší než jsme mysleli. Izraelská házená šla dost nahoru a Holon to jen potvrdil. Jsme rád, že si dnes mohla zahrát celá lavička. A všichni si odvedli své. Dobře zahrál Noworyta nebo Nantl. A v brance nás dnes držel Mokroš, který chytal od začátku až do konce. Takže postup máme, jsme za to rádi a jedeme dál."

 

AKTUÁLNĚ

Zápasy s Vídní zrušeny!

před 3 dny

Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.


Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA