V poháru postupujeme dál!
16.11.2017  |  

V poháru postupujeme dál!

Od osmifinálového souboje se Zubřím se očekával napínavý boj ale realita předčila očekávaní. Na obou stranách výborné obrany a ještě lepší brankáři a vše gradovalo v sedmičkovém rozstřelu.

pohár, středa 15.11.2017

KAR
23:22p(18:18. 7:9 )
ZUB

Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1
Vyloučení: 3 - 6
Rozhodčí: Bečička, Horák
Sled branek:2:1, 5:2, 6:4, 7:6, 10:10, 11:13, 12:14, 15:14, 16:17, 17:18.
Diváků: 790

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Juráš Jan, Mokroš Petr, Fulneček Jaroslav, Monczka Marek 3/3, Pindej Jan, Piatek Tymoteusz 3/1, Jaščenko Michal 1, Plaček Jan, Drzyzga Marek, Mlotek Slavomír 3, Solák Dominik 5/2, Nantl Matěj 5, Nedoma Miroslav 2, Užek Jiří 1/1.

trenér: Marek Michalisko, vedoucí: Jan Užek

HC ROBE Zubří: Malina Milan, Mizera Šimon, Dokoupil Jiří 1, Douda Jakub 4, Přikryl Pavel 2, Holiš Lukáš 1/1, Válek Radomír 1/1, Šustáček Matěj 1, Říha Tomáš, Hrstka Martin 2/1, Janíček Martin 2/1, Reček Adam 1, Pich Pavel 4/1, Klíma Matěj, Dořičák Filip 2, Zeman Štěpán 1.

trenér: Andrej Titkov, vedoucí: Ivo Tovaryš 2.

Komentář k zápasu

Ještě před prvním hvizdem se odehrála slavnostní událost. Hráči A týmu a členové klubu totiž věnovali dvacet tisíc korun spolku Svatá Barbora. To pomáhá dětem, kterým zemřel jeden z rodičů na následky pracovního úrazu, většinou v hornictví. Poté už se mohl rozjet zápas, který byl fanoušky s napětí očekáván - jak dopadne souboj aktuálního lídra tabulky s týmem druhým? Na to mělo odpovědět následujících cca 90 minut.

obrázek

Začátek vyšel o něco lépe nám. Ujali jsme se záhy vedení 2:0 a to nám vydrželo cca do 15. minuty. Je ale třeba říct, že branky na obou stranách přibývaly velmi pomalu. Obě obrany hrály velmi pozorně agresivně, na hranici povolené tvrdosti a někdy i za ní.

obrázek

A také jak Marjanovič v naší brance tak Malina v té hostující se překonávali. Velmi často si na nich vylámali střelci zuby i ve vyložených pozicích. Nebylo tedy vůbec překvapením, že ve 28. minutě byl stav pouze 7:6 v náš prospěch. Koncovka prvního poločasu nám ale hrubě nevyšla. Třemi školáckými chybami jsme vyloženě nabili hráčům Zubří a ti po rychlých útocích otočili na poločasový stav 7:9 v náš neprospěch.

Celý druhý poločas byl podobný tomu prvnímu - obrany a gólmani toho útočníkům moc nepovolili a vedení se pomalu přelévalo z jedné strany na druhou. Vypjatý zápas plný emocí tak spěl do dramatické koncovky. V 51. minutě jsme vedli 15:14 a poté jsme dlouhých pět minut nedokázali překonat obranu Zubří. To tak dvěma brankami otočilo vývoj a najednou jsme to byli my, kdo před koncovkou tahal za kratší konec. V 55. minutě si vzal trenér Michalisko time out a hned z následujícího útoku vyrovnal z krásně nadhazovačky Nedoma. Poté ještě dvakrát šli hosté do vedení o jedinou branku a my vždy dokázali kontrovat. V poslední minutě srovnával opět Nedoma, který si své jediné dva branky schovával na opravdu rozhodující momenty a utkání tak dospělo po vyrovnaném stavu k sedmičkovému rozstřelu. Ostatně jako už mnohokrát se stejným soupeřem...

I tento rozstřel byl velmi dramatický a napětí v hale stoupalo. Zatímco Zubřané byli úspěšní tak na naší straně jednou minul branku Nedoma. A tak šel Nemo do branky k poslední sedmičce ve velmi těžké situaci - stál proti němu nejlepší střelec hostů v základní hrací době - Douda a pokud jsme chtěli postoupit, tak nesměl uspět. A právě do této chvíle si náš gólman nechal velmi důležitý zákrok - bylo srovnáno a rozstřel pokračoval systémem "náhlé smrti".

obrázek

Tentokrát zahajovali hosté a na značku sedmimetrového hodu se postavil Pich, který už proměnil svou sedmičku v první sérii. Nemo byl ale podruhé v řadě úspěšný a tak mohl náš postup ztvrdit Marek Monczka a také to udělal. V hale vybuchl gejzír postupové radosti a na hráčích i divácích bylo vidět jakou mají z tohoto postupu do čtvrfinále ČP mají radost.

obrázek

Stejní soupeři si duel zopakují v sobotu v Rožnově, v místě zuberského azylu po dobu rekonstrukce haly v Zubří. Budeme opět úspěšní nebo nám Zubří porážku oplatí: Uvidíme v sobotu po osmnácté hodině.

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná:
Dnes dostali při absenci, Brůny, Zbránka a třeba i Tomáše Mlotka dost prostoru další hráči. Ale od toho jsou v kádru a dnes ukázali, že na to mají. Máme dost široký kádr a rádi během sezony rozložíme síly na více lidí. Takový průběh a šťastný konec může mladé jen nakopnout. Dnes byli oba gólmani výborní. Ani jedné straně nešel útok, ale to s tím právě souvisí. Ofenzivám se nedařilo, brankářům ano. Z toho pramenilo skóre jako někdy ze 70. let. My jsme v první půli neproměnili celou řadu vyložených příležitostí, ale byl to opravdu souboj gólmanů. Nemo nás neskutečně podržel v celém utkání,

Andrej Titkov, trenér HC Zubří:
Padlo málo branek a asi to bylo tím, že se ani jedna strana navzájem nepřekvapila, ale hlavní podíl na tom měli výborní gólmani. Do soboty se musíme hlavně oklepat z nešťastného závěru a do zápasu jít s tím, že můžeme v pohodě vyhrát. Ale bude to chtít samozřejmě zlepšit ofenzivu.

 

AKTUÁLNĚ

První z dvojutkání s Drážďany pro nás

02.08.2019

V dnešní přípravě jsme porazili Drážďany 31:28. Odveta nás čeká v neděli.


Známe svého soupeře v Challenge Cupu!

16.07.2019

Los nám přisoudil izraelský Holon Yuvalim HC.


Předprodej ukončen!

22.05.2019

Předprodej vstupenek na dstředeční utkání byl ukončen! Včera v 18.00 hod. bylo prodáno 70% vstupenek z celkové kapacity haly! Dle pravidel musí být zbylých 30% k dispozici v den zápasu v pokladně haly. Ta bude dnes otevřená od 15.00 hod. Děkujeme ...JSME BANÍK!


Pojeďte v neděli do Plzně!

15.05.2019

V neděli v 5:07 jede Fan Club spojem SC 516 do Plzně na finálové utkání! Ten kdo se chce přidat a podpořit kluky v Plzni si musí jízdenku + místenku zajistit sám. Zpátky se pojede vlakem R771 v 16:20 a příjezd do Bohumína je v 22:03 hod. ...JSME BANÍK!


Pojeďte nás podpořit do Frýdku Místku

25.03.2019

V sobotu 30.3.2019 hrajeme třetí utkání čtvrtfinále ve FM. Pojeďte námi! Vedení klubu společně s fanklubem vypravují autobus. Odjezd je v 15:30. Cena autobusu je symbolických 50 korun plus vstupenka ve FM. Míst už není moc volných a tak se přijďte, nejpozději do čtvrtku, přihlásit na vrátnici haly.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Koupíte si na novou sezónu permanentku?

 
 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA