před 2 dny | Redakce

​Karviná s Flensburgem vyhrála poločas, na body ale nedosáhla

Karviná v úterý večer zažila házenkářský svátek. V rámci Evropské ligy narazila na silný německý Flensburg, který přijel v roli obrovského favorita. To svým výkonem potvrdil a zvítězil 41:31, hráči Baníku však po změně stran předvedli výborný výkon a druhou půli dokonce vyhráli.

Trojnásobný bundesligový šampion, vítěz Ligy mistrů i obhájce vítězství v Evropské lize. Taková je stručná vizitka německého Flensburgu, který se v rámci druhého kola základní skupiny Evropské ligy představil v Karviné.

Hosté hned od začátku demonstrovali svou sílu a ve třetí minutě vedli 4:0. První domácí trefu obstaral Blyzniuk, třetí tým uplynulého bundesligového ročníku ale pokračoval ve vysokém tempu a rozdíl ve skóre narůstal. Po deseti minutách hry už to bylo 10:3.

V karvinské bráně začal Košťálek, toho ale po pár minutách nahradil Mokroš. Zatímco Karviná se proti německé obraně a velmi dobře chytajícímu gólmanovi Mollerovi prosazovala jen složitě, Mokroš zastavil první střelu soupeře až v deváté minutě. „Věděli jsme, kdo k nám jede. Před zápasem jsme si řekli, že respekt hodíme stranou, jenže to se lehce říká, ale hůře provádí. Jejich gólman zavřel bránu a my jsme skoro z každé akce dostali gól. Než jsme se dostali do tempa, tak to trvalo," hodnotil karvinský Dominik Solák.

Domácí dřeli, hra soupeře jim ale dělala velké problémy, rozdíl ve skóre rychle narůstal a oba soupeře od sebe brzy dělil dvouciferný počet branek. V závěru první půle Solák s Blyzniukem snížili na 11:22, hosté ale přidali ještě dvě branky a do kabin šli s náskokem třinácti gólů. „Takovou nervozitu už jsem na mých hráčích dlouho neviděl. Prvních 15 minut jsme to nebyli my, ale není se čemu divit, kluci se poprvé v životě potkali s takovými hráči," prohlásil kouč Karviné Michal Brůna.

Druhá půle byla ale jiná. Karviná přidala v útoku a začala se střelecky prosazovat. V úvodu druhého poločasu se několikrát trefil Blyzniuk, přidali se i Solák s Prašivkou. Lépe začala fungovat také domácí obrana, několik zákroků si připsal gólman Košťálek.

Baník umazával manko a ve 47. minutě se dostal zásluhou gólu Soláka, jenž byl s deseti zásahy nejlepším střelcem utkání, na rozdíl osmi branek. Zaplněná hala hnala domácí kupředu a hráči Karviné najednou drželi s německým favoritem krok. Flensburg už si sice vývoj utkání pohlídal a více toho Karviné nedovolil, domácí si však dokázali, že mohou hrát i s evropským velkoklubem. „V poločase jsme si řekli, že hrajeme pro diváky, pro nás. Ukázali jsme srdce, atmosféra byla parádní. Jsem na nás obrovsky pyšný, že jsme se nepoložili a předvedli jsme to, co jsme předvedli. Každopádně Flensburg ukázal, proč je tam, kde je. Pro nás to byla obrovská zkušenost," uznal Solák.

Trenér Brůna postupně poslal na plac všechny hráče, kteří tak na vlastní kůži nasáli atmosféru velkého zápasu. I když karvinští nakonec prohráli 31:41, druhý poločas domácí vyhráli 20:17. Zaplněná hala jim potom ještě dlouho tleskala. „Za druhý poločas jsem rád. Za kluky, že se totálně nesložili, ale bojovali. Soupeř prostřídal a hrál v menším tempu, ale respekt mým hráčům, že se snažili až do konce. Ne každému se povede vyhrát nad Flensburgem poločas," dodal Brůna.