čt 9.11.2023 | Redakce

​Karviná zdolala Plzeň a je v semifinále Českého poháru

Nepříznivá série karvinských házenkářů s Plzní je u konce. Baník uťal sérii čtyř porážek v řadě a po domácí výhře 35:30 je v semifinále Českého poháru.

Baník měl Plzni co vracet. Západočeši nad Karvinou vyhráli poslední tři finálové zápasy i letošní extraligové utkání na své domácí půdě, kde Karviná zažila první porážku v sezoně. Tentokrát se ale role obrátily.

Svěřenci trenéra Michala Brůny vstoupili do čtvrtfinálového zápasu Českého poháru skvěle. Karviná na svého soupeře doslova vlétla, v úvodní minutě otevřel skóre utkání Solák a o necelé čtyři minuty později už to bylo 4:0. Až poté se zásluhou Bláhy poprvé prosadili i hosté.

Karviná na hřišti dominovala. Domácí dobře bránili a byli přesní v zakončení. Soupeř sice prostřídal brankáře, jízda Baníku ale pokračovala dál. Do kabin šli domácí s pětigólovým náskokem a výsledkem 19:14.

Po změně stran se hra trochu přiostřila, rozhodčí rozdali několik trestů a také vyloučili hostujícího Beneše. Karviná však pokračovala ve zodpovědném výkonu a svůj náskok si hlídala. V útoku se dařilo Živanovovi, jenž dal v rozmezí 44. a 49. minuty čtyři domácí góly v řadě.

V závěru utkání se do domácí brány postavil Galia, který vytáhl několik důležitých zákroků. Sedm minut před koncem snížil Douda na rozdíl dvou branek, pak se ale dvakrát prosadil Solák a Karviná vedla v 56. minutě 33:29. Koncovku už si domácí zkušeně pohlídali, Plzni nedali šanci a oslavili zasloužený postup do semifinále.