ne 20.2.2011 |

Zápas Karviná - Dukla Praha

Utkání výborné úrovně viděli diváci v MU staršího dorostu s Duklou Praha. Oba celky vyznávají podobný styl hry, který je založen na přechodu do rychlých útoků. A tak se hrála házená v rychlém tempu, se spoustou branek a nádherných akcí. Pravdou je, že obranná činnost zaostávala za útočnou a rovněž brankáři neměli svůj den. Stav utkání byl v prvním poločase dlouho vyrovnaný a naše družstvo získalo 5 brankové vedení až v samotném závěru. Začali jsme OS 1 : 5, který měl eliminovat výborné spojky soupeře. Střelce z dálky jsme pokryli, ale nízkou agresivitou v obraně jsme dovolili soupeři skórovat z prostoru brankoviště. Ve druhém poločase jsme hráli agresívní OS 0 : 6, ale proti tomuto obrannému systému se soupeřovi hráči dokázali prosadit střelbou z dálky. V průběhu druhého poločasu jsme odskočili již ve 40 minutě na rozdíl 8 branek!! Pak jsme nepochopitelně polevili a hráči Dukly začali nebezpečně snižovat náš náskok až na rozdíl 2 branek!! Příčinou našeho herního výpadku byla celá řada zahozených 100% šancí a uspěchané střelby. Ke cti hráčům Dukly je nutné vyzvednout fakt, že utkání nepoložili a rvali se o vítězství až do posledního hvizdu. Rozhodujícím momentem za stavu 41 : 39 cca 30 vt. před koncem, byl neproměněný trhák hráče Dukly, který výborným zákrokem zlikvidoval Bartoň. My pak v posledních vteřinách utkání udrželi míč a dotáhli utkání do vítězného konce. Ve vysokém tempu hráči udělali jen 10 technických chyb a rovněž i počet vyloučených byl velice nízky 2 : 4. Tyto ukazatele jen potvrzují, že se hrálo opravdu kvalitní utkání. Tímto důležitým a vydřeným vítězstvím jsme si udrželi dvoubodový rozdíl na Jičín, který budeme hostit na naši palubovce v dalším průběhu. Tuto sobotu zajíždíme na palubovku Bohunic, které v minulém kole nečekaně porazily právě Duklu. Toto by mělo být dostatečným varováním pro naše hráče před případným podceněním soupeře.