ne 2.12.2012 |

Zápas Karviná - Jičín

Starší dorostence čekal z pohledu výsledků a umístění snadnější soupeř z Jičína. Bohužel na hřišti to však neplatilo. Od prvního hvizdu se do našeho družstva hráči Jičína zakousli a svou disciplinovanou a taktickou hrou nás trápili. Naši hráči se jen těžce rozehrávali a tak jsme od prvních minut jen dotahovali 1 - 2 brankové vedení hostů. Ti se opírali o výbornou střelbu z prostoru spojek a kvalitní hry 1 : 1. Rovněž brankáři Jičína chytali velice dobře. Až v 11. minutě jsme nasadili k trháku a sérií 5 branek v řadě jsme soupeři odskočili. Zbytečné technické chyby a uspěchaná střelba nás stála vyšší vedení a dovolila soupeři snížit skóre na poločasových 14 : 11. Vstup do druhého poločasu jsme měli velice špatný. Řada neproměněných 100% šancí (12 náskoků z brankoviště!) nás stála vedení a soupeř se dostal do jednobrankového vedení! V této fázi jsme dokonce nabídli soupeři při vyloučení našeho hráče ještě zvýšit vedení.Díky výborné obraně a zákrokům Bartoně jsme oslabení vyhráli 3 : 0 a otočili skóre v náš prospěch! Zlepšenou hrou nejen v obraně, ale v postupném útoku jsme si vybudovali 6 brankový náskok, který soupeř v koncovce jen korigoval na konečných 27 : 22 v náš prospěch. Naše vítězství bylo zasloužené, ale tvrdě vydřené! Možná hráči soupeře podcenili a pak se po celé utkání trápili proti bojujícím hráčům hostí. Svým výkonem naše hráče určitě přesvědčili, že není slabších soupeřů a my musíme tvrdě bojovat od prvního hvizdu!! Budiž toto utkání varováním a poučením před dalším nesmírně těžkým utkáním na Dukle, které nás čeká tuto sobotu 8. 12. 2012 ve 14.00 hod. na Ruzyni.