so 8.12.2012 |

Zápas Dukla Praha - Karviná

Starší dorostence v posledním utkání podzimní části ročníku 2012/2013, čekal loňský mistr ČR, Dukla Praha. Celý týden jsme se poctivě na hru soupeře připravovali. Přístup, bojovný a výborný výkon, nám přinesl již v průběhu prvního poločasu vysoké vedení 19 : 10! Domácí si nevěděli rady s naši výbornou obranou, výborně chytajícím Bartoněm (50% úsp.) a hlavně s přechodem do rychlého útoku. V postupném útoku jsme díky nacvičeným kombinacím rozebrali obranu domácích, kteří hráli obranný systém 1 : 5! Ve druhém poločase domácí změnili obranu na 0 : 6. I s touto změnou jsme si poradili a zvýšili naše vedení na 23 : 11. Od 10. minuty II. poločasu došlo k nepochopitelnému výpadku v naši hře. Ztráta koncentrace, podcenění, zbytečné technické chyby, vyloučení a neproměněné šance vrátily Duklu zpět do utkání. Hráči domácích najednou ožili. Začali hrát agresivně, napadali naše hráče na 9 - 10 metrech a my najednou nevěděli co dělat. Náš náskok se nebezpečně snižoval až na rozdíl 2 branek! K zastavení propadu v naši hře nepomohl ani oddechový čas za stavu 26 : 22. Domácí nadále pokračovali v nasazeném tempu a agresivitě. Jen zuby nehty jsme udrželi soupeře na rozdíl 2 - 3 branek a nakonec uhájili cenné vítězství! Tento výpadek by měl být velkým poučením našim hráčům, protože příště by se nám nemusel vyplatit a my bychom pak plakali v konečném účtování nad zbytečnou ztrátou 2 bodů a ztrátu třeba prvního místa. Dnes již víme, že Tatra ztratila bod v Plzni a my se tak stali bez porážky podzimními mistry. Na jarní odvetnou část se musíme ještě kvalitněji připravit a odstranit z naši hry celou řadu nedostatků. Chceme-li pomýšlet na medailové umístění, není jiné cesty, než tvrdý dril, disciplína a plnění taktických pokynů.

Nyní budou mít hráči volnější režim, ale i v přechodném období musíme vylepšovat celou řadu věcí, které nám váznou. V průběhu ledna a února 2013 se budeme snažit zajistit kvalitní přípravu, abychom byli výborně připraveni nejen po stránce fyzické, ale i herní!